ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi.
Jak się dowiedzieliśmy, zadanie to miało na celu wydobyć z uczniów potencjał twórczy, nauczyć pracy w grupie, stworzyć możliwość poznania nowych technik malarskich a jednocześnie sprawić, że pobyt w szkole będzie milszy i sympatyczniejszy. Uczniowie biorący udział w akcji przyznają, że nie zawsze pracując przy malowaniu trzymali się ściśle projektów i reguł. Pieczę nad uczniami sprawowały panie  Renata Mrowca i Lidia Rosińska, które  pomagały im w realizacji przedsięwzięcia.
Akcję „odświeżania” drzwi zapoczątkowała Ewa Czerwieniec, wicedyrektor naszej szkoły. Kiedy zapytałam ją dlaczego wpadła na tak ekstrawagancki pomysł odpowiedziała śmiechem.
– Chciałam, żeby uczniowie mogli sami zaingerować w przestrzeń szkoły. Pozostawić w niej swój ślad, nadać jej swój osobisty wymiar. Wiadomo, że nie mogłam pozwolić malować im całych ścian, ale drzwi to dobry początek – stwierdziła pani Ewa.
Nauczycielka plastyki, pani Renata jest podobnego zdania.
– Cały ten pomysł jest nie tylko świetną zabawą dla uczniów, ale przypomni kiedyś o ich istnieniu w POSA – dodaje.
Malowanie drzwi w „Białym Domu” ciągle trwa. Wszystkich uczniów cieszy ten projekt, ponieważ wyróżnia  naszą szkołę od innych. Czekamy z utęsknieniem na końcowy efekt.

Aleksandra Chrobak, kl. II/g


Powiązane artykuły

Zawody udane nie dla wszystkich

9 marca na stoku pod skocznią w Zakopanem odbyły się coroczne szkolne zawody zimowe.

Czytaj więcej

Nasza szkoła doczekała się pracy doktorskiej

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem doczekała się napisania pracy doktorskiej, której była przedmiotem. W czwartek, 21 października, jej autorka, pani Marta Galewska – Kustra obroniła pracę przed komisją doktorską na Wydziale Nauk o Wychowaniu […]

Czytaj więcej

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content