ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi.
Jak się dowiedzieliśmy, zadanie to miało na celu wydobyć z uczniów potencjał twórczy, nauczyć pracy w grupie, stworzyć możliwość poznania nowych technik malarskich a jednocześnie sprawić, że pobyt w szkole będzie milszy i sympatyczniejszy. Uczniowie biorący udział w akcji przyznają, że nie zawsze pracując przy malowaniu trzymali się ściśle projektów i reguł. Pieczę nad uczniami sprawowały panie  Renata Mrowca i Lidia Rosińska, które  pomagały im w realizacji przedsięwzięcia.
Akcję „odświeżania” drzwi zapoczątkowała Ewa Czerwieniec, wicedyrektor naszej szkoły. Kiedy zapytałam ją dlaczego wpadła na tak ekstrawagancki pomysł odpowiedziała śmiechem.
– Chciałam, żeby uczniowie mogli sami zaingerować w przestrzeń szkoły. Pozostawić w niej swój ślad, nadać jej swój osobisty wymiar. Wiadomo, że nie mogłam pozwolić malować im całych ścian, ale drzwi to dobry początek – stwierdziła pani Ewa.
Nauczycielka plastyki, pani Renata jest podobnego zdania.
– Cały ten pomysł jest nie tylko świetną zabawą dla uczniów, ale przypomni kiedyś o ich istnieniu w POSA – dodaje.
Malowanie drzwi w „Białym Domu” ciągle trwa. Wszystkich uczniów cieszy ten projekt, ponieważ wyróżnia  naszą szkołę od innych. Czekamy z utęsknieniem na końcowy efekt.

Aleksandra Chrobak, kl. II/g


Powiązane artykuły

Junior reporterzy: projekty gazetek w klasie II

Uczniowie z klasie II spróbowali swoich sił w tworzeniu pomysłów na nowe gazety. Oto ich propozycje.

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content