ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi.
Jak się dowiedzieliśmy, zadanie to miało na celu wydobyć z uczniów potencjał twórczy, nauczyć pracy w grupie, stworzyć możliwość poznania nowych technik malarskich a jednocześnie sprawić, że pobyt w szkole będzie milszy i sympatyczniejszy. Uczniowie biorący udział w akcji przyznają, że nie zawsze pracując przy malowaniu trzymali się ściśle projektów i reguł. Pieczę nad uczniami sprawowały panie  Renata Mrowca i Lidia Rosińska, które  pomagały im w realizacji przedsięwzięcia.
Akcję „odświeżania” drzwi zapoczątkowała Ewa Czerwieniec, wicedyrektor naszej szkoły. Kiedy zapytałam ją dlaczego wpadła na tak ekstrawagancki pomysł odpowiedziała śmiechem.
– Chciałam, żeby uczniowie mogli sami zaingerować w przestrzeń szkoły. Pozostawić w niej swój ślad, nadać jej swój osobisty wymiar. Wiadomo, że nie mogłam pozwolić malować im całych ścian, ale drzwi to dobry początek – stwierdziła pani Ewa.
Nauczycielka plastyki, pani Renata jest podobnego zdania.
– Cały ten pomysł jest nie tylko świetną zabawą dla uczniów, ale przypomni kiedyś o ich istnieniu w POSA – dodaje.
Malowanie drzwi w „Białym Domu” ciągle trwa. Wszystkich uczniów cieszy ten projekt, ponieważ wyróżnia  naszą szkołę od innych. Czekamy z utęsknieniem na końcowy efekt.

Aleksandra Chrobak, kl. II/g


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień trzeci Po wczorajszych deszczach, dzisiaj wyszło słońce, więc większość zajęć na naszym plenerze odbywała się na podwórku, na trawie lub na plaży. Klasa siódma, jak zwykle, okupowała plac zabaw.

Czytaj więcej

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego. W maju w Krakowie, jak co […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content