ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dziąble z czwartej klasy

19.03. 2014 r o godzinie 15:30 w kawiarni zakopiańskiego Teatru Witkacego odbył się spektakl klasy IV z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

W przedstawieniu pod tytułem „Dziąble i inne zwierzęta” występowali wszyscy młodzi aktorzy z klasy. Przygotowali się pod czujnym okiem nauczyciela Marka Wrony (nauczyciel teatru i aktor). Artyści przedstawiali różne, dziwne zwierzęta, a na koniec zaprezentowali wyprawę „Dziąbli”, które wybrały się w daleką podróż. – Dziąble, to stworki, które mieszkają na wyspie – wyjaśniali aktorzy.

W „normalnych zwierzętach” przedstawiałem małego, ślicznego kota, a w tych „nienormalnych zwierzakach” – Ściąpiela i Mąpierza – poinformował nas jeden ze śmiałych aktorów, Antoni Rzucidło, który opowiedział nam o swoej postaci i o kostiumie.

Atmosfera była przyjemna i bardzo fajna! – wspominali czwartoklasiści. Wszyscy rodzice byli zaskoczeni zdolnościami dzieci i nie mogą się doczekać kolejnych występów.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

Teatralne myślenie

W środę, 9 października 2013 roku, kilkunastu uczniów VII, VIII i IX klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pod opieką p. Ewy Czerwieniec, kierownika sekcji artystycznej naszej szkoły, udało się do Teatru Witkacego w Zakopanem na […]

Czytaj więcej

„Przez Znaczenie” znowu na scenie

Grupa muzyczna złożona z absolwentów naszej szkoły, znana pod nazwą „Przez Znaczenie” wystąpi wkrótce w finale ogólnopolskiego konkursu twórców i wykonawców „PIOSENKARNIA”. Będzie można ich posłuchać 12 listopada w Centrum Kultury ROTUNDA w Krakowie. Organizatorem […]

Czytaj więcej

Samorząd Szkolny na parkiecie

W środę, 30 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, długo wyczekiwana dyskoteka szkolna. Na tańce wybrano salę lustrzaną w budynku szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content