ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dziamstory i inne animowane historie

23 i 24 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki powstawania filmu animowanego. Zajęcia prowadził Tomasz Solich z Fundacji „Osiem życzeń”.

Klasy podzielone zostały na cztery grupy. Każde spotkanie rozpoczynało się od poznania różnych technik animacji poklatkowej. Uczniowie podejmowali decyzję, którą z nich chcą poznać w praktyce i przystępowali do działania. Po wielkiej burzy mózgów powstawał scenariusz i ekipa zabierała się do jego realizacji. Warsztaty kończyło przygotowanie warstwy dźwiękowej filmów, do której młodzi filmowcy użyli instrumentów muzycznych, własnych głosów i podręcznych urządzeń multimedialnych.

Powstały trzy filmy: „Dziamstory”, „Zwarcie” i „Stopy”:

http://youtu.be/HEtqe5b45_o

http://youtu.be/ySAPg1pqHFw

http://youtu.be/0puwZZtkm_w

(red)


Powiązane artykuły

Dresy w akcji!

W czwartek, 21 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dresa”. To pierwszy tematyczny dzień w tym roku, który został zainicjowany przez Samorząd Szkolny.

Czytaj więcej

Artyści także wolontariuszami!

W niedzielę 11 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Na ulicę miast wyszły setki tysięcy wolontariuszy, w tym gimnazjaliści naszej szkoły.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content