ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dzień Dziecka w terenie

W czwartek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa dla gimnazjalistów POSA. Została ona zorganizowana już drugi rok z rzędu przez panią Irenę Świerczyńską. Jest to rywalizacja pomiędzy trzema klasami naszego gimnazjum podzielonymi na dwie grupy każda. W tym roku grę wygrały ex aequo klasy I i II gimnazjum, a III przegrała zaledwie kilkoma punktami. Nagrodą główną jest klasowe wyjście do wybranego lokalu na pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Gra terenowa zaczęła się o godzinie 11.00 przed Białym Domem. Każda klasa została podzielona na dwie równe grupy, którym przydzielono opiekuna – obserwatora. Uczniowie dostali kopertę, w której znajdowały się szkice charakterystycznych zabytkowych domów zakopiańskich, które musiała rozpoznać i odnaleźć. Na odwrocie każdego szkicu było kilka pytań odnoszących się do domu, który przedstawiał.

Każda grupa musiała stawić się z powrotem pod Biały Dom dokładnie o 14.00, nieważne ile szkiców odnaleźli i na ile pytań odpowiedzieli, ale i tak każdej grupie udało się odwiedzić wszystkie wskazane miejsca.

Gra terenowa cieszy się wśród uczniów bardzo dużą popularnością – w ciekawy sposób uczy o interesujących miejscach w naszym mieście oraz, co najważniejsze, jest po prostu świetną zabawą.

Ewa Utracka


Powiązane artykuły

Wspomnienie o Wisławie Szymborskiej

16 kwietnia 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum POSA z panem Michałem Rusinkiem.

Czytaj więcej

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

Szalone Tańce

„Choć nie było wielu osób, to zabawa i tak była świetna!”- tak mówi uczennica klasy 2 gimnazjum Magdalena Smolińska, o dyskotece, która odbyła się 14 stycznia w naszej szkole.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content