ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dzień Dziecka w terenie

W czwartek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa dla gimnazjalistów POSA. Została ona zorganizowana już drugi rok z rzędu przez panią Irenę Świerczyńską. Jest to rywalizacja pomiędzy trzema klasami naszego gimnazjum podzielonymi na dwie grupy każda. W tym roku grę wygrały ex aequo klasy I i II gimnazjum, a III przegrała zaledwie kilkoma punktami. Nagrodą główną jest klasowe wyjście do wybranego lokalu na pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Gra terenowa zaczęła się o godzinie 11.00 przed Białym Domem. Każda klasa została podzielona na dwie równe grupy, którym przydzielono opiekuna – obserwatora. Uczniowie dostali kopertę, w której znajdowały się szkice charakterystycznych zabytkowych domów zakopiańskich, które musiała rozpoznać i odnaleźć. Na odwrocie każdego szkicu było kilka pytań odnoszących się do domu, który przedstawiał.

Każda grupa musiała stawić się z powrotem pod Biały Dom dokładnie o 14.00, nieważne ile szkiców odnaleźli i na ile pytań odpowiedzieli, ale i tak każdej grupie udało się odwiedzić wszystkie wskazane miejsca.

Gra terenowa cieszy się wśród uczniów bardzo dużą popularnością – w ciekawy sposób uczy o interesujących miejscach w naszym mieście oraz, co najważniejsze, jest po prostu świetną zabawą.

Ewa Utracka


Powiązane artykuły

Jak ryby w wodzie. Cztery złota

Cztery złote medale zdobyły uczennice naszej szkoły podczas międzyszkolnych zawodów pływackich, które odbyły się 18 i 19 listopada w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.

Czytaj więcej

Historyczna ciekawość klasy 8

4 marca 2022r. klasa 8 odbyła wycieczkę  do Auschwitz. Było to ciężkie przeżycie dla każdego z uczniów zwiedzać dawny obóz koncentracyjny, ale klasa 8 stanęła na wysokości zadania i zdała test dojrzałości.

Czytaj więcej

XV Spotkanie z poezją

22 marca 2017 roku o godzinie 17:00 w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyła się jubileuszowa, XV Gala Poezji. W tym roku nauczyciele literatury – Agnieszka Warek i Maciej Pinkwart nominowali do udziału w „Gali 2017” […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content