ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dzień Dziecka w terenie

W czwartek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa dla gimnazjalistów POSA. Została ona zorganizowana już drugi rok z rzędu przez panią Irenę Świerczyńską. Jest to rywalizacja pomiędzy trzema klasami naszego gimnazjum podzielonymi na dwie grupy każda. W tym roku grę wygrały ex aequo klasy I i II gimnazjum, a III przegrała zaledwie kilkoma punktami. Nagrodą główną jest klasowe wyjście do wybranego lokalu na pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Gra terenowa zaczęła się o godzinie 11.00 przed Białym Domem. Każda klasa została podzielona na dwie równe grupy, którym przydzielono opiekuna – obserwatora. Uczniowie dostali kopertę, w której znajdowały się szkice charakterystycznych zabytkowych domów zakopiańskich, które musiała rozpoznać i odnaleźć. Na odwrocie każdego szkicu było kilka pytań odnoszących się do domu, który przedstawiał.

Każda grupa musiała stawić się z powrotem pod Biały Dom dokładnie o 14.00, nieważne ile szkiców odnaleźli i na ile pytań odpowiedzieli, ale i tak każdej grupie udało się odwiedzić wszystkie wskazane miejsca.

Gra terenowa cieszy się wśród uczniów bardzo dużą popularnością – w ciekawy sposób uczy o interesujących miejscach w naszym mieście oraz, co najważniejsze, jest po prostu świetną zabawą.

Ewa Utracka


Powiązane artykuły

Powrót do codzienności

Rok szkolny rozpoczął się wprawdzie 1 września, lecz dla uczniów POSA nie oznaczało to końca wakacji. Jak co roku wyjechaliśmy bowiem na dwutygodniowy plener do Krynicy Morskiej. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Trzeba […]

Czytaj więcej

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Przygotowania do „Tatrzańskiej Jesieni”

Na początku października uczniowie z Fakultetu Plastycznego z klasy VIII wraz z panią Magdaleną Rząsą wybrali się do Doliny Pięciu Stawów na plener fotograficzny. Opiekujący się grupą przewodnik, pan Marcin Rząsa przekazał uczestnikom wyprawy garść […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content