ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

O godzinie 8.15 spotkaliśmy się w Kuźnicach, skąd przez przez Boczań, Skupniów Upłaz, Przełęcz między Kopami, Karczmiska dotarliśmy do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Podczas wędrówki uczniowie zapoznali się z budową geologiczną i rzeźbą Tatr, obserwowali piętra roślinności, zwierzęta i stosunki wodne w górach.

W schronisku każdy uczeń przeprowadził ankietę z turystami. Na podstawie ankiet poznaliśmy najczęściej wybierane szlaki turystyczne. Przy Mokrej Jamie obserwowaliśmy zjawiska krasowe występujące w Tatrach. Przy stacji meteorologicznej IMiGW PAN uczniowie poznali historię badań meteorologicznych w Tatrach.

O godzinie 15.00 po kilku godzinach intensywnych zajęć, przez Dolinę Jaworzynki dotarliśmy do Kuźnic.

tekst i fot. Aleksanadra Kozłowska


Powiązane artykuły

Po chorągiewce na podium

10 marca 2018 roku w Dolinie Chochołowskiej odbył się XXX memoriał Jana Strzeleckiego. W tych zawodach skiturowych brali również udział nasi uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium.

Czytaj więcej

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, […]

Czytaj więcej

W finale konkursu filmowego

Gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX, w składzie: Aleksandra Banak, Aleksandra Dziedzina, Anna Grzegorczyk, Szymon Marchewka i Agnieszka Utracka zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Zoom na młodzież”. Na festiwal filmowy zgłosili wyprodukowany podczas tegorocznego […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content