ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

O godzinie 8.15 spotkaliśmy się w Kuźnicach, skąd przez przez Boczań, Skupniów Upłaz, Przełęcz między Kopami, Karczmiska dotarliśmy do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Podczas wędrówki uczniowie zapoznali się z budową geologiczną i rzeźbą Tatr, obserwowali piętra roślinności, zwierzęta i stosunki wodne w górach.

W schronisku każdy uczeń przeprowadził ankietę z turystami. Na podstawie ankiet poznaliśmy najczęściej wybierane szlaki turystyczne. Przy Mokrej Jamie obserwowaliśmy zjawiska krasowe występujące w Tatrach. Przy stacji meteorologicznej IMiGW PAN uczniowie poznali historię badań meteorologicznych w Tatrach.

O godzinie 15.00 po kilku godzinach intensywnych zajęć, przez Dolinę Jaworzynki dotarliśmy do Kuźnic.

tekst i fot. Aleksanadra Kozłowska


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENRU. Bliskie spotkania z Sianożętami.

Kronika pleneru artystycznego Sianożęty 2019 Dzień pierwszy W niedzielę 01.09.2019r. o godzinie 20:00 wyjechaliśmy sprzed szkoły dwoma autobusami. Klasy od 2 do 4 były w jednym, reszta w drugim. Wyruszyliśmy do celu, którym były Sianożęty […]

Czytaj więcej

Wspólne kolędowanie

21 grudnia odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie zorganizowane z inicjatywy pani Anny Bundz, nauczycielki religii.

Czytaj więcej

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content