ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

O godzinie 8.15 spotkaliśmy się w Kuźnicach, skąd przez przez Boczań, Skupniów Upłaz, Przełęcz między Kopami, Karczmiska dotarliśmy do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Podczas wędrówki uczniowie zapoznali się z budową geologiczną i rzeźbą Tatr, obserwowali piętra roślinności, zwierzęta i stosunki wodne w górach.

W schronisku każdy uczeń przeprowadził ankietę z turystami. Na podstawie ankiet poznaliśmy najczęściej wybierane szlaki turystyczne. Przy Mokrej Jamie obserwowaliśmy zjawiska krasowe występujące w Tatrach. Przy stacji meteorologicznej IMiGW PAN uczniowie poznali historię badań meteorologicznych w Tatrach.

O godzinie 15.00 po kilku godzinach intensywnych zajęć, przez Dolinę Jaworzynki dotarliśmy do Kuźnic.

tekst i fot. Aleksanadra Kozłowska


Powiązane artykuły

Powrót ze srebrem

Podczas czwartkowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu uczennica naszej szkoły Zuzanna Mrugacz z kl. 3 gimnazjum zajęła 2 miejsce w stylu klasycznym.

Czytaj więcej

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w terenie

W czwartek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa dla gimnazjalistów POSA. Została ona zorganizowana już drugi rok z rzędu przez panią Irenę Świerczyńską. Jest to rywalizacja pomiędzy trzema klasami naszego gimnazjum […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content