ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

O godzinie 8.15 spotkaliśmy się w Kuźnicach, skąd przez przez Boczań, Skupniów Upłaz, Przełęcz między Kopami, Karczmiska dotarliśmy do Schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Podczas wędrówki uczniowie zapoznali się z budową geologiczną i rzeźbą Tatr, obserwowali piętra roślinności, zwierzęta i stosunki wodne w górach.

W schronisku każdy uczeń przeprowadził ankietę z turystami. Na podstawie ankiet poznaliśmy najczęściej wybierane szlaki turystyczne. Przy Mokrej Jamie obserwowaliśmy zjawiska krasowe występujące w Tatrach. Przy stacji meteorologicznej IMiGW PAN uczniowie poznali historię badań meteorologicznych w Tatrach.

O godzinie 15.00 po kilku godzinach intensywnych zajęć, przez Dolinę Jaworzynki dotarliśmy do Kuźnic.

tekst i fot. Aleksanadra Kozłowska


Powiązane artykuły

Szkolna orkiestra w Tatrach

12 lutego 2016 roku w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej odbył się koncert naszej szkolnej orkiestry. Poświęcony został patronowi naszej szkoły – Mieczysławowi Karłowiczowi w 107 rocznicę śmierci oraz okazji 70 – lecia Państwowej Szkoły […]

Czytaj więcej

Mistrzowskie felietony

24 marca pan Maciej Pinkwart, założyciel i nauczyciel naszej szkoły obchodził w Willi Kmicic swoje 70 urodziny oraz 50 rocznicę twórczości literackiej.

Czytaj więcej

Konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”

20 maja odbył się w naszej szkole konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”. Organizatorem konkursu byla pani Monika Koba. Wzięło w nim udział 14 uczestników w tańcu solo i w tańcu grupowym. Jako solistka […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content