ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

EMOCJE PO PLENERZE

26 października 2016 w Zakopiańskim Centrum Edukacji odbyła się coroczna wystawa poplenerowa, na której uczniowie naszej szkoły prezentowali to, co zrobili na tegorocznym plenerze w Jarosławcu.

Na początku odbył się krótki koncert zespołu „Foliba”, który w tym roku prowadził warsztaty nauki gry na bębnach afrykańskich z klasami 2-6. Każda z tych klas miała również okazję zaprezentować swoją grę na bębnach. W atmosferę pleneru wprowadził wszystkich „Puls po Pulsie”, czyli odcinek telewizji szkolnej przygotowany przez klasę 3 gimnazjum z fakultetu literackiego, podsumowujący wydarzenia plenerowe. Wśród pokazów multimedialnych znalazły się dwa teledyski przygotowane podczas warsztatów reżysersko -operatorskich pod kierunkiem Karola Mocha przez literatów z trzech klas. Pokaz mody wykonany przez plastyków z trzech klas gimnazjalnych dawał okazję do przedstawienia efektów prac powstałych na warsztatach sitodruku pod kierunkiem Agi Stanasiuk. Na scenie zaprezentował się także fakultet muzyczny, który zatańczył układ przygotowany w ramach warsztatów musicalowych, wykonał utwory Schuberta przygotowane pod kierunkiem pani Sabiny Zwijacz-Kozica. Na koniec klasy piąta i szósta oraz fakultet muzyczny z gimnazjum zaprezentowali utwory powstałe podczas zajęć plenerowych z panem Kubą Hubickim.

Jednym z punktów wieczoru było rozdanie pamiątkowych kubków i medali za poranne biegi.

Pokazowi towarzyszyła wystawa wystawa prac plastycznych i multimedialnych.

fot i tekst Klaudia Wiśniowska

 


Powiązane artykuły

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza […]

Czytaj więcej

Komórkowe szaleństwo

11 października klasa pierwsza gimnazjum podczas lekcji biologii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk przedstawiła swoje modele komórek.

Czytaj więcej
Skip to content