ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza Komedia i Najokrutniejsza śmierć Pyrama i Tyzbe” w wykonaniu Teatru „Krzywa Scena” ze Stargardu Szczecińskiego oraz „Brulion’56” przygotowany przez Studencki Teatrzyk Polonistów z Katowic i Teatr ON OFF z Krakowa.

Teatr w jeżdżącym tramwaju będzie częścią Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod”, w którym nasi uczniowie będą meli okazję także uczestniczyć. Po spektaklach w tramwaju wszyscy przeniosą się do klubu „Żaczek”, gdzie odbędą się kolejne przedstawienia w wykonaniu studenckich grup teatralnych, ale nie tylko. Jednym z zespołów, który wystąpi na Festiwalu będzie klasa II gimnazjum z naszej szkoły. Nasza teatralna grupa zaprezentuje spektakl pt. „Wiersze dla dzieci” inspirowany twórczością Juliana Tuwima. W „Epizodzie” zaistnieje także grupa muzyczna z naszej szkoły prowadzona przez pana Tomasza Palucha. Wystąpią z koncertem na zakończenie drugiego dnia festiwalu z programem zatytułowanym „Blue express”.

Organizatorem tych warsztatów i Festiwalu jest pan Bartłomiej Piotrkowski.

W załączniku program Festiwalu „Epizod”.

EPIZOD nr 5 -2011-PROGRAM

Alicja Sabatowicz, kl. II/g, (red)Powiązane artykuły

Samorządowcy na nowy rok szkolny wybrani

Zosia Marchalewicz z klasy IV, Kamila Gut z klasy V, Franciszek Zięba z klasy VI, Franciszek Suchowian oraz Amelia Harasimowicz z klasy VIII – oto skład samorządu uczniowskiego POSA, który działać będzie w roku szkolnym […]

Czytaj więcej

Św. Mikołaj w naszej szkole

07.12.2017r., w sali koncertowej odbył się Koncert Mikołajkowy uczniów klasy I. Główną atrakcją programu była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty.

Czytaj więcej

Tour de Rówień Krupowa

W czwartek, 18 września odbyły się Jesienne Zawody Rowerowe na Górnej Równi Krupowej. W zawodach startowali także uczniowie z naszej szkoły zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum zdobywając medalowe miejsca. Trasa była trudna, ale […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content