ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza Komedia i Najokrutniejsza śmierć Pyrama i Tyzbe” w wykonaniu Teatru „Krzywa Scena” ze Stargardu Szczecińskiego oraz „Brulion’56” przygotowany przez Studencki Teatrzyk Polonistów z Katowic i Teatr ON OFF z Krakowa.

Teatr w jeżdżącym tramwaju będzie częścią Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod”, w którym nasi uczniowie będą meli okazję także uczestniczyć. Po spektaklach w tramwaju wszyscy przeniosą się do klubu „Żaczek”, gdzie odbędą się kolejne przedstawienia w wykonaniu studenckich grup teatralnych, ale nie tylko. Jednym z zespołów, który wystąpi na Festiwalu będzie klasa II gimnazjum z naszej szkoły. Nasza teatralna grupa zaprezentuje spektakl pt. „Wiersze dla dzieci” inspirowany twórczością Juliana Tuwima. W „Epizodzie” zaistnieje także grupa muzyczna z naszej szkoły prowadzona przez pana Tomasza Palucha. Wystąpią z koncertem na zakończenie drugiego dnia festiwalu z programem zatytułowanym „Blue express”.

Organizatorem tych warsztatów i Festiwalu jest pan Bartłomiej Piotrkowski.

W załączniku program Festiwalu „Epizod”.

EPIZOD nr 5 -2011-PROGRAM

Alicja Sabatowicz, kl. II/g, (red)Powiązane artykuły

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

Przebierańcy z czwartej klasy

18 lutego w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy klasy 4. Oprócz zabawy tanecznej i poczęstunku, było karaoke i różne zabawy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content