ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Około godziny 10:00 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozpoczęli rozmowę na temat scenariuszy filmowych. Pan Paweł opowiedział nam o scenariuszach oraz o samej pracy scenarzysty. Po godzinnym wykładzie uczniowie fakultetu plastycznego klasy VII i IX wrócili na lekcje, natomiast plastykom z VIII klasy zajęcia tak się spodobały, że zostali również na część praktyczną. Drugim punktem warsztatów była praca w terenie. W celu poszukiwania inspiracji wszyscy udali się w najbardziej zatłoczone miejsca w naszym mieście. Metodą podsłuchiwania i podglądania przypadkowych osób i ich zachowań udało się przygotować kilka pomysłów na filmy. Po powrocie do sali odbyło się krótkie przedstawienie pomysłów i wybranie najciekawszego, który omówiliśmy szczegółowo. Każdy mógł dopisać fragment historii, z której powstała całość.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Pawłem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Jan Fijałkowski


Powiązane artykuły

Przygotowania do „Tatrzańskiej Jesieni”

Na początku października uczniowie z Fakultetu Plastycznego z klasy VIII wraz z panią Magdaleną Rząsą wybrali się do Doliny Pięciu Stawów na plener fotograficzny. Opiekujący się grupą przewodnik, pan Marcin Rząsa przekazał uczestnikom wyprawy garść […]

Czytaj więcej

Warsztaty operatorskie – etiudy

Podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu w Łukęcinie uczniowie fakultetu literackiego brali udział w warsztatach operatorskich prowadzonych przez studenta warszawskiej ASP, Mikołaja Walczewskiego. Ćwiczenia operatorskie wykonywane były podczas kręcenia krótkich etiud filmowych. Sprawdźmy, […]

Czytaj więcej

Pomagamy zwierzętom

W szkole trwa akcja pomocy Fundacji ,,Zwierzęta Podhala”. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content