ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Około godziny 10:00 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozpoczęli rozmowę na temat scenariuszy filmowych. Pan Paweł opowiedział nam o scenariuszach oraz o samej pracy scenarzysty. Po godzinnym wykładzie uczniowie fakultetu plastycznego klasy VII i IX wrócili na lekcje, natomiast plastykom z VIII klasy zajęcia tak się spodobały, że zostali również na część praktyczną. Drugim punktem warsztatów była praca w terenie. W celu poszukiwania inspiracji wszyscy udali się w najbardziej zatłoczone miejsca w naszym mieście. Metodą podsłuchiwania i podglądania przypadkowych osób i ich zachowań udało się przygotować kilka pomysłów na filmy. Po powrocie do sali odbyło się krótkie przedstawienie pomysłów i wybranie najciekawszego, który omówiliśmy szczegółowo. Każdy mógł dopisać fragment historii, z której powstała całość.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Pawłem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Jan Fijałkowski


Powiązane artykuły

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na finał warsztatów slamu poetyckiego

Finał warsztatów slamu, w których biorą udział nasi gimnazjaliści i gimnazjaliści z ZSO im. O. Balzera odbędzie się w sali koncertowej ZPSA, ul. Sienkiewicza 12, 25.11. 2016 r o godz. 16.30. ZAPRASZAMY

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content