ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Około godziny 10:00 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozpoczęli rozmowę na temat scenariuszy filmowych. Pan Paweł opowiedział nam o scenariuszach oraz o samej pracy scenarzysty. Po godzinnym wykładzie uczniowie fakultetu plastycznego klasy VII i IX wrócili na lekcje, natomiast plastykom z VIII klasy zajęcia tak się spodobały, że zostali również na część praktyczną. Drugim punktem warsztatów była praca w terenie. W celu poszukiwania inspiracji wszyscy udali się w najbardziej zatłoczone miejsca w naszym mieście. Metodą podsłuchiwania i podglądania przypadkowych osób i ich zachowań udało się przygotować kilka pomysłów na filmy. Po powrocie do sali odbyło się krótkie przedstawienie pomysłów i wybranie najciekawszego, który omówiliśmy szczegółowo. Każdy mógł dopisać fragment historii, z której powstała całość.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Pawłem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Jan Fijałkowski


Powiązane artykuły

Jeżeli biegacz jest patriotą, to patriota jest biegaczem?

Czy w naszej szkole rośnie nowe pokolenie patriotów? Tego można się chyba spodziewać po tym, jak 7 listopada uczniowie i nauczyciele hucznie obchodzili Święto Niepodległości. Uczciliśmy je muzycznie i sportowo.

Czytaj więcej

Zapraszamy na slam poetycki

Od 1 do 3 grudnia w naszej szkole odbywać się będą warsztaty slamu poetyckiego. Wezmą w nich udział wszyscy gimnazjaliści z POSA oraz gościnnie gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem. Wszystkich […]

Czytaj więcej

ART FM – o świętach, po świętach

Zapraszamy do wysłuchania efektów ćwiczeń warsztatowych powstałych podczas warsztatów dziennikarskich fakultetu literackiego klasy VIII. Jest to kolejna audycja radiowa ART FM. art

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content