ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Około godziny 10:00 wszyscy zebrali się w sali, gdzie rozpoczęli rozmowę na temat scenariuszy filmowych. Pan Paweł opowiedział nam o scenariuszach oraz o samej pracy scenarzysty. Po godzinnym wykładzie uczniowie fakultetu plastycznego klasy VII i IX wrócili na lekcje, natomiast plastykom z VIII klasy zajęcia tak się spodobały, że zostali również na część praktyczną. Drugim punktem warsztatów była praca w terenie. W celu poszukiwania inspiracji wszyscy udali się w najbardziej zatłoczone miejsca w naszym mieście. Metodą podsłuchiwania i podglądania przypadkowych osób i ich zachowań udało się przygotować kilka pomysłów na filmy. Po powrocie do sali odbyło się krótkie przedstawienie pomysłów i wybranie najciekawszego, który omówiliśmy szczegółowo. Każdy mógł dopisać fragment historii, z której powstała całość.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Pawłem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Jan Fijałkowski


Powiązane artykuły

Przypadek w wielu odsłonach

W poniedziałek, 25 października o godzinie 17:00 w naszej szkole odbył się, jak co roku, wernisaż wystawy poplenerowej. W tym roku na miejsce tradycyjnego, szkolnego, wrześniowego pleneru artystycznego wybrana została Krynica Morska. Wystawa została przygotowana […]

Czytaj więcej

Wybraliśmy tegorocznych TOPIKÓW

8 lutego w naszej szkole odbył się finał Topików 2010. Kandydaci z wszystkich klas walczyli o tytuł Topika 2010. W tym roku motywem przewodnim szkolnego święta było “królestwo bajkowe”. Od rana na szkolnych korytarzach można […]

Czytaj więcej

Na miejsca, gotów, start!

4.02.2016r. o 12:00 w COS-ie odbyły się zawody sztafet łyżwiarskich. Brali w nich też udział uczniowie z naszej szkoły zdobywając trzecie miejsce.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content