ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gala odwrócona o 180 stopni

Rok 2011 zapowiada się być jednym z bardziej rewolucyjnych dla naszej szkoły. Dotarłam do najświeższych informacji na temat tegorocznej Gali Poezji czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Otóż na tegoroczne szkolne święto poezji padło światło zaskakującej i ekscytującej rewolucji.

Tegoroczni organizatorzy (Ewa Czerwieniec – dyrektor od spraw artystycznych oraz Bartłomiej Piotrowski – nauczyciel uczący arcydzieł klasyki literackiej) postanowili zerwać z dotychczasowym podejściem do naszego święta poezji. Nie będzie ani walca, ani czerwonych dywanów, ani drewnianych kwiatów.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w 2011 roku przypada dziesięciolecie Gali, które tym razem przeobrazi się w szkolny festiwal Poezo-Posanalia. Jak zdradza sama nazwa, będzie to nawiązanie do poezji, samej Gali – radosnego święta uczniów, nauczycieli i sympatyków szkoły. Tak jak uczelnie mają obchody zwane Juwenaliami, my będziemy mieli Posanalia! Festiwal odbędzie się 30 i 31 marca a swoją formułą nawiązywał będzie do radosnej twórczości Futurystów i Filippo Marinettiego (włoskiego ideologa, poety, jednego z głównych teoretyków Futuryzmu na początku XX wieku).

Festiwal będzie przebiegał następująco:

Pierwszego dnia POEZO POSANALIÓW odbędą się happeningi, podczas których ogłaszane będą manifesty artystyczne i krótkie scenki.

Zrealizowany zostanie także projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – na słupach ogłoszeń i w witrynach zaprzyjaźnionych sklepów zawisną wiersze autorstwa uczniów szkoły wydrukowane na specjalnym dużym formacie.

Po południu ma odbyć się premiera spektaklu będącego inscenizacją scenariusza jednej z uczennic szkoły napisanego w ramach zajęć z arcydzieł literatury oraz pokaz filmowy.

Drugiego dnia odbędzie się Gala Poezji: tematem przewodnim Gali będą szalone lata dwudzieste i trzydzieste, do których nawiązywały będą dekoracje i stroje uczestników Gali oraz oprawa wokalno – muzyczna.

Uczestnicy Gali i zaproszeni goście przeniosą się więc w niepowtarzalny klimat przedwojennego Zakopanego…

Po zakończeniu Gali odbędzie się koncert Zespołu Pana Tomka Palucha, który będzie zwieńczeniem Festiwalu POEZO-POSANALIA.

Zmieni się również grono Jury Gali, które tym razem obradować będzie w składzie nieco innym niż dotychczas, co więcej, zasiądzie tam również delegat rodziców.

Myślę, że wielu z nas już nie może doczekać się tak wyjątkowego końca marca. Należy więc zaopatrzyć się w cierpliwość i wyczekiwać planowanego niezwykłego Festiwalu! Organizatorzy mają twardy orzech do zgryzienia, ale wiernie trzymamy kciuki za spełnienie wspólnych celów! …Myślę też, że mamy właściwą ilość czasu na przygotowanie odpowiednich strojów retro na tę specjalną okazję;)

Nat


Powiązane artykuły

Trwają zapisy do POSA MUSIC SHOW

24 lutego o godz. 9:00 w sali koncertowej odbędzie się co roczny konkurs piosenki zagranicznej­ Posa Music Show. Uczestnicy będą mogli śpiewać w języku angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 lutego.

Czytaj więcej

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content