ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gala odwrócona o 180 stopni

Rok 2011 zapowiada się być jednym z bardziej rewolucyjnych dla naszej szkoły. Dotarłam do najświeższych informacji na temat tegorocznej Gali Poezji czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Otóż na tegoroczne szkolne święto poezji padło światło zaskakującej i ekscytującej rewolucji.

Tegoroczni organizatorzy (Ewa Czerwieniec – dyrektor od spraw artystycznych oraz Bartłomiej Piotrowski – nauczyciel uczący arcydzieł klasyki literackiej) postanowili zerwać z dotychczasowym podejściem do naszego święta poezji. Nie będzie ani walca, ani czerwonych dywanów, ani drewnianych kwiatów.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w 2011 roku przypada dziesięciolecie Gali, które tym razem przeobrazi się w szkolny festiwal Poezo-Posanalia. Jak zdradza sama nazwa, będzie to nawiązanie do poezji, samej Gali – radosnego święta uczniów, nauczycieli i sympatyków szkoły. Tak jak uczelnie mają obchody zwane Juwenaliami, my będziemy mieli Posanalia! Festiwal odbędzie się 30 i 31 marca a swoją formułą nawiązywał będzie do radosnej twórczości Futurystów i Filippo Marinettiego (włoskiego ideologa, poety, jednego z głównych teoretyków Futuryzmu na początku XX wieku).

Festiwal będzie przebiegał następująco:

Pierwszego dnia POEZO POSANALIÓW odbędą się happeningi, podczas których ogłaszane będą manifesty artystyczne i krótkie scenki.

Zrealizowany zostanie także projekt POEZJA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – na słupach ogłoszeń i w witrynach zaprzyjaźnionych sklepów zawisną wiersze autorstwa uczniów szkoły wydrukowane na specjalnym dużym formacie.

Po południu ma odbyć się premiera spektaklu będącego inscenizacją scenariusza jednej z uczennic szkoły napisanego w ramach zajęć z arcydzieł literatury oraz pokaz filmowy.

Drugiego dnia odbędzie się Gala Poezji: tematem przewodnim Gali będą szalone lata dwudzieste i trzydzieste, do których nawiązywały będą dekoracje i stroje uczestników Gali oraz oprawa wokalno – muzyczna.

Uczestnicy Gali i zaproszeni goście przeniosą się więc w niepowtarzalny klimat przedwojennego Zakopanego…

Po zakończeniu Gali odbędzie się koncert Zespołu Pana Tomka Palucha, który będzie zwieńczeniem Festiwalu POEZO-POSANALIA.

Zmieni się również grono Jury Gali, które tym razem obradować będzie w składzie nieco innym niż dotychczas, co więcej, zasiądzie tam również delegat rodziców.

Myślę, że wielu z nas już nie może doczekać się tak wyjątkowego końca marca. Należy więc zaopatrzyć się w cierpliwość i wyczekiwać planowanego niezwykłego Festiwalu! Organizatorzy mają twardy orzech do zgryzienia, ale wiernie trzymamy kciuki za spełnienie wspólnych celów! …Myślę też, że mamy właściwą ilość czasu na przygotowanie odpowiednich strojów retro na tę specjalną okazję;)

Nat


Powiązane artykuły

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki […]

Czytaj więcej

ŚWIĘTO MUZYKI W POSA

Kolejna edycja POSA Music Show. Klasa ósma zgarnia wszystkie nagrody wśród gimnazjalistów.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content