ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego.

W maju w Krakowie, jak co roku, organizowany był cykl wystaw w ramach „Miesiąca Fotografii”. Główną prezentacją tej imprezy była wystawa prezentowana w Międzynarodowym Centrum Kultury. Jej autorem jest Mark Power brytyjski fotografik. W Krakowie prezentował cykl zdjęć wykonanych podczas jego wizyty w Polsce.

Korzystając z ładnej pogody gimnazjaliści udali się na spacer na ul. Franciszkańską. Odwiedzili kościół franciszkanów, w którym podziwiać można przepiękne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Kolejnym punktem spaceru był Wawel. Tam uczniowie korzystając z czasu wolnego mogli odwiedzić wawelskie krypty.

Pobyt w Krakowie zakończył się spektaklem pt. „Tango Piazzola” w Teatrze Słowackiego.


Powiązane artykuły

Popołudnie wśród Świętych

W piątek 29 października w Sali koncertowej ZPSA odbyło się święto popularnie przez uczniów nazywane „Santa Party”. Impreza organizowana jest dopiero po raz drugi w naszej szkole przez nauczycielkę religii, panią Lilianę Florek.

Czytaj więcej

List od pani Marty Galewskiej, autorki pracy doktorskiej o POSA

Pani Marta Galewska – Kustra, która jest autorką właśnie obronionej pracy doktorskiej na temat naszej szkoły przesłała do nas list z prośbą o opublikowanie na naszej stronie, co niniejszym czynimy. Szanowni Nauczyciele, Uczniowie POSA, Drodzy […]

Czytaj więcej

Już prawie po dyplomie

Pierwsza część dyplomu już za szóstoklasistami. Uczniowie ostatniej klasy podstawówki w POSA mieli egzaminy w piątek 27 maja, 30 maja w poniedziałek i 31 maja we wtorek. Pierwszego dnia, czyli w piątek zagrały pianistki. Ich […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content