ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego.

W maju w Krakowie, jak co roku, organizowany był cykl wystaw w ramach „Miesiąca Fotografii”. Główną prezentacją tej imprezy była wystawa prezentowana w Międzynarodowym Centrum Kultury. Jej autorem jest Mark Power brytyjski fotografik. W Krakowie prezentował cykl zdjęć wykonanych podczas jego wizyty w Polsce.

Korzystając z ładnej pogody gimnazjaliści udali się na spacer na ul. Franciszkańską. Odwiedzili kościół franciszkanów, w którym podziwiać można przepiękne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Kolejnym punktem spaceru był Wawel. Tam uczniowie korzystając z czasu wolnego mogli odwiedzić wawelskie krypty.

Pobyt w Krakowie zakończył się spektaklem pt. „Tango Piazzola” w Teatrze Słowackiego.


Powiązane artykuły

Puls bez pleneru

Wiadomości telewizyjne z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem.

Czytaj więcej

Powiało strachem w naszej szkole…

27 października br. w naszej szkole, za przykładem starej tradycji celtyckiej odbyło się doroczne święto stricte amerykańskie, lecz popularne na całym Świecie – Halloween. Od samego rana na korytarzach napotykało się mumie, duchy, czarownice czy […]

Czytaj więcej

Prawie wolny dzień

14 października br. obchodzony był, jak co roku, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla przypomnienia: Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powołanie przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Komisji nad […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content