ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego.

W maju w Krakowie, jak co roku, organizowany był cykl wystaw w ramach „Miesiąca Fotografii”. Główną prezentacją tej imprezy była wystawa prezentowana w Międzynarodowym Centrum Kultury. Jej autorem jest Mark Power brytyjski fotografik. W Krakowie prezentował cykl zdjęć wykonanych podczas jego wizyty w Polsce.

Korzystając z ładnej pogody gimnazjaliści udali się na spacer na ul. Franciszkańską. Odwiedzili kościół franciszkanów, w którym podziwiać można przepiękne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Kolejnym punktem spaceru był Wawel. Tam uczniowie korzystając z czasu wolnego mogli odwiedzić wawelskie krypty.

Pobyt w Krakowie zakończył się spektaklem pt. „Tango Piazzola” w Teatrze Słowackiego.


Powiązane artykuły

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi. Jak się dowiedzieliśmy, zadanie […]

Czytaj więcej

GRAJMY W DUETACH I TERCETACH!

3 maja w Sali Koncertowej naszej szkoły odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,Wspólne Muzykowanie 2016”, w którym udział wzięli uczniowie POSA oraz PSM, łącząc się w duety, tercety i kwartety. Organizatorem konkursu był Pan Jan […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content