ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego.

W maju w Krakowie, jak co roku, organizowany był cykl wystaw w ramach „Miesiąca Fotografii”. Główną prezentacją tej imprezy była wystawa prezentowana w Międzynarodowym Centrum Kultury. Jej autorem jest Mark Power brytyjski fotografik. W Krakowie prezentował cykl zdjęć wykonanych podczas jego wizyty w Polsce.

Korzystając z ładnej pogody gimnazjaliści udali się na spacer na ul. Franciszkańską. Odwiedzili kościół franciszkanów, w którym podziwiać można przepiękne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Kolejnym punktem spaceru był Wawel. Tam uczniowie korzystając z czasu wolnego mogli odwiedzić wawelskie krypty.

Pobyt w Krakowie zakończył się spektaklem pt. „Tango Piazzola” w Teatrze Słowackiego.


Powiązane artykuły

Sukcesy literackie

Miniony miesiąc przyniósł naszej szkole sporo dobrych wiadomości o sukcesach naszych uczniów w konkursach literackich.

Czytaj więcej

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

Na wystawie z plakatami

„Bardzo nam się podobały wszystkie plakaty” wpisali w księdze gości Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem uczniowie z klasy III naszej szkoły, którzy obejrzeli wystawę „Plakat” w ramach zajęć z massmediów. Podczas […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content