ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Góra owoców

23 września klasa IV razem z panią Renatą Mrowcą poszła do Galerii im. Władysława Hasiora na wystawę poświęconą reklamie pt. „Góra owoców”. Prezentacja przyjechała do Zakopanego z górzystego regionu we Włoszech. W galerii przygotowano ekspozycję, na którą składa się 160 etykiet z motywami górskimi na skrzynki z owocami z lat 1900 – 1960 pochodzące ze zbiorów Centrum Dokumentacji Narodowego Muzeum Górskiego w Turynie. Prezentowane egzemplarze pochodzą z Włoch, Hiszpanii oraz Kanady.

Oprócz obejrzenia wystawy, dzieci wzięły udział w specjalnych warsztatach, na których miały możliwość stworzenia własnej reklamy. Na koniec mogły również obejrzeć stałą ekspozycję Galerii Hasiora i posłuchać krótkiego wykładu poświęconego temu artyście. Z pewnością byli zadowoleni.

Eunika Legoń, kl. III/g


Powiązane artykuły

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania […]

Czytaj więcej

Historyczna ciekawość klasy 8

4 marca 2022r. klasa 8 odbyła wycieczkę  do Auschwitz. Było to ciężkie przeżycie dla każdego z uczniów zwiedzać dawny obóz koncentracyjny, ale klasa 8 stanęła na wysokości zadania i zdała test dojrzałości.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content