ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Góra owoców

23 września klasa IV razem z panią Renatą Mrowcą poszła do Galerii im. Władysława Hasiora na wystawę poświęconą reklamie pt. „Góra owoców”. Prezentacja przyjechała do Zakopanego z górzystego regionu we Włoszech. W galerii przygotowano ekspozycję, na którą składa się 160 etykiet z motywami górskimi na skrzynki z owocami z lat 1900 – 1960 pochodzące ze zbiorów Centrum Dokumentacji Narodowego Muzeum Górskiego w Turynie. Prezentowane egzemplarze pochodzą z Włoch, Hiszpanii oraz Kanady.

Oprócz obejrzenia wystawy, dzieci wzięły udział w specjalnych warsztatach, na których miały możliwość stworzenia własnej reklamy. Na koniec mogły również obejrzeć stałą ekspozycję Galerii Hasiora i posłuchać krótkiego wykładu poświęconego temu artyście. Z pewnością byli zadowoleni.

Eunika Legoń, kl. III/g


Powiązane artykuły

Z kopyta kulig rwie

25 lutego klasa 4 była na  kuligu. Sanie sunęły po zboczach Gubałówki a uczniowie śpiewali góralskie piosenki.

Czytaj więcej

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Czytaj więcej

POWRÓT Z PLENERU ARTYSTYCZNEGO W DŹWIRZYNIE

Przyjazd uczniów z pleneru w Dźwirzynie do Zakopanego planowany jest o godzinie 8.00 w sobotę, 17.09. 2011 roku (wyjazd z Dźwirzyna o godz. 17.00 w piątek, 16.09.2011)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content