ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Goście ze Wschodu

W środę, 8 stycznia 2014 r. o godz. 13:45 w auli naszej szkoły odbył się koncert, w którym wystąpili nasi uczniowie i goście prosto z Moskwy. Gospodarzem koncertu była dyrektor szkoły, pani Zofia Ziach.

Pierwsza na scenie zaprezentowała się orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych przygotowana przez pana Cezarego Wagnera, która zagrała pięć kolęd: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki” i „Cicha noc”. Orkiestrze towarzyszyła solistka, uczennica I klasy gimnazjum szkoły artystycznej, Martyna Kasprzycka. Następnie wystąpili goście ze Szkoły Artystycznej z Moskwy, którzy już nieraz byli naszymi gośćmi. Zagrali oni rosyjskie piosenki ludowe na fortepianie oraz gitarach.

Koncert był bardzo udany. 

Emilia Tycner

fot. Olga Gębik


Powiązane artykuły

Po chorągiewce na podium

10 marca 2018 roku w Dolinie Chochołowskiej odbył się XXX memoriał Jana Strzeleckiego. W tych zawodach skiturowych brali również udział nasi uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium.

Czytaj więcej

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Czytaj więcej

TOPIKI w stylu Hollywood

Klimek Byrcyn z klasy IV, Kasia Gąsienica z klasy V i Maciej „Marian” Najbor  z klasy IX to tegoroczni zwycięzcy „Topików”, czyli konkursu na najpopularniejszego ucznia szkoły. Laureaci przyjęli gratulacje a nagrody przekazane zostaną dla […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content