ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Goście ze Wschodu

W środę, 8 stycznia 2014 r. o godz. 13:45 w auli naszej szkoły odbył się koncert, w którym wystąpili nasi uczniowie i goście prosto z Moskwy. Gospodarzem koncertu była dyrektor szkoły, pani Zofia Ziach.

Pierwsza na scenie zaprezentowała się orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych przygotowana przez pana Cezarego Wagnera, która zagrała pięć kolęd: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki” i „Cicha noc”. Orkiestrze towarzyszyła solistka, uczennica I klasy gimnazjum szkoły artystycznej, Martyna Kasprzycka. Następnie wystąpili goście ze Szkoły Artystycznej z Moskwy, którzy już nieraz byli naszymi gośćmi. Zagrali oni rosyjskie piosenki ludowe na fortepianie oraz gitarach.

Koncert był bardzo udany. 

Emilia Tycner

fot. Olga Gębik


Powiązane artykuły

Sonatinowy zawrót głowy

28 października, we wtorek o godzinie 15.30, na sali koncertowej ZPSA odbyło się „Popołudnie z Sonatiną”, w czasie którego uczniowie sekcji pianistycznej klas II i IV POSA i PSM zaprezentowali swoje umiętności wykonując sonatiny, czyli […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

Atak na Nosal

W środę 4 marca, pod Nosalem odbyły się już kolejne zawody z cyklu „Artyści na nartach”. Kto mógł o 9. 30, bez względu na wszystko stawił się na stoku pod szczytem Nosala, aby, jeśli nawet […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content