ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gra terenowa – szlakiem znanych bohaterów

Pomnik kozicy w wykonaniu grupy z I/g

8 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowano grę terenową dla gimnazjalistów. Teoretycznie, gra była planowana na 1 czerwca, jednak z powodu złej pogody, zabawę postanowiono przełożyć na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Grę przygotowała pani Irena Świerczyńska.

Przebiegała ona następująco: po trzech pierwszych lekcjach, gimnazjum miało zbiórkę przy Białym Domu, na której wyjaśnione zostały zasady gry. Uczniowie zostali podzieleni na sześć grup – po dwie z każdej klasy. Do każdej z nich przydzielono opiekuna-nauczyciela, który miał za zadanie podążać wszędzie, gdzie jego podopieczni. Każdy z „obserwatorów” posiadał pytania i mapę z numerami, które oznaczały ważne miejsca, pamiątkowe tablice, czy pomniki usytuowane na terenie Zakopanego. Gracze dostawali punkty za poprawne odpowiedzi na pytania i zagadki, ale i za bonusowe zadania specjalne, jak np. „zaśpiewanie na Krupówkach piosenki o misiu”, czy „odegranie tatrzańskiej legendy przed urzędem miasta”. Pokuszenie się na te premiowe punkty wymagało ponad przeciętnej odwagi do zaskakiwania otoczenia w miejscach publicznych. Zabawa oparta była na sprycie, wiedzy i organizacji. W poszczególnych punktach uczniowie dowiadywali się, do jakiego numeru z mapy mają biec. Liczył się czas i bystrość. Potrzebna była sztuka szybkiego analizowania informacji i przetwarzanie ich w kolejne. Zagadki dotyczyły historii naszego miasta, więc podczas ich odgadywania nie tylko oswajaliśmy się z nowymi wiadomościami, ale i odkrywaliśmy przeszłe dzieje, wydarzenia i historie wybitnych postaci. Wszyscy przyznawali, że bardzo wiele można było skorzystać na tej grze. Jej zakończenie miało miejsce w szkole, do której zdyszane grupy przybywały na podliczenie punktów i rozwiązanie testów, sprawdzających zdobytą wiedzę. Po pierwszym etapie pierwsze miejsce zdobyła drużyna złożona z uczniów z klasy I gimnazjum pod opieką p.Tomasza Palucha, drugie miejsce przypadło grupie z klasy II gimnazjum z obserwatorem, panią Beatą Podstawską.

W drugim etapie drużyny rozwiązywały testy. Po tej konkurencji klasyfikacja drużyn nieco się zmieniła. W sumie pierwsze miejsce zajęły obie drużyny z I gimnazjum znajdujące się pod opieką pana Tomasza Palucha i pani Ewy Czerwieniec.

Zarówno wychowankowie jak i opiekunowie stwierdzili jednogłośnie, że zabawa była świetna i wiele można na niej było skorzystać. – Gra bardzo się podobała, można było podszkolić kondycję i zobaczyć miejsca, na które właściwie nie zwracamy uwagi, a są istotne – podsumował Aleksander Bernatowicz z klasy II/g. Wszyscy, więc z całym szacunkiem dziękują pani Irenie za opracowanie niebanalnej gry, która na pewno nie pójdzie w niepamięć!

Natalia Dziurny, kl. II/gPowiązane artykuły

Halloween vs. Santa Party

29 października w naszej szkole oprócz Halloween odbyła się też impreza Santa Party, czyli alternatywna zabawa religijna, na której uczniowie przebierali się za świętych. Organizatorkami były pani Liliana Florek i pani Barbara Łętowska.

Czytaj więcej

Wspomnień z pleneru ciąg dalszy – kl. III

Trwają przygotowania do pokazu poplenerowego. Zanim na nim się spotkamy zapraszamy na kolejne wspomnienia – tym razem uczniów z klasy III.

Czytaj więcej

POSA na Salonie Marcowym 2018

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły licznie odwiedzili Miejską Galerię Sztuki, gdzie mogli uczestniczyć w Salonie Marcowym 2018. Były tam trzy klasy: III, V i VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content