ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Gra terenowa – szlakiem znanych bohaterów

Pomnik kozicy w wykonaniu grupy z I/g

8 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowano grę terenową dla gimnazjalistów. Teoretycznie, gra była planowana na 1 czerwca, jednak z powodu złej pogody, zabawę postanowiono przełożyć na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Grę przygotowała pani Irena Świerczyńska.

Przebiegała ona następująco: po trzech pierwszych lekcjach, gimnazjum miało zbiórkę przy Białym Domu, na której wyjaśnione zostały zasady gry. Uczniowie zostali podzieleni na sześć grup – po dwie z każdej klasy. Do każdej z nich przydzielono opiekuna-nauczyciela, który miał za zadanie podążać wszędzie, gdzie jego podopieczni. Każdy z „obserwatorów” posiadał pytania i mapę z numerami, które oznaczały ważne miejsca, pamiątkowe tablice, czy pomniki usytuowane na terenie Zakopanego. Gracze dostawali punkty za poprawne odpowiedzi na pytania i zagadki, ale i za bonusowe zadania specjalne, jak np. „zaśpiewanie na Krupówkach piosenki o misiu”, czy „odegranie tatrzańskiej legendy przed urzędem miasta”. Pokuszenie się na te premiowe punkty wymagało ponad przeciętnej odwagi do zaskakiwania otoczenia w miejscach publicznych. Zabawa oparta była na sprycie, wiedzy i organizacji. W poszczególnych punktach uczniowie dowiadywali się, do jakiego numeru z mapy mają biec. Liczył się czas i bystrość. Potrzebna była sztuka szybkiego analizowania informacji i przetwarzanie ich w kolejne. Zagadki dotyczyły historii naszego miasta, więc podczas ich odgadywania nie tylko oswajaliśmy się z nowymi wiadomościami, ale i odkrywaliśmy przeszłe dzieje, wydarzenia i historie wybitnych postaci. Wszyscy przyznawali, że bardzo wiele można było skorzystać na tej grze. Jej zakończenie miało miejsce w szkole, do której zdyszane grupy przybywały na podliczenie punktów i rozwiązanie testów, sprawdzających zdobytą wiedzę. Po pierwszym etapie pierwsze miejsce zdobyła drużyna złożona z uczniów z klasy I gimnazjum pod opieką p.Tomasza Palucha, drugie miejsce przypadło grupie z klasy II gimnazjum z obserwatorem, panią Beatą Podstawską.

W drugim etapie drużyny rozwiązywały testy. Po tej konkurencji klasyfikacja drużyn nieco się zmieniła. W sumie pierwsze miejsce zajęły obie drużyny z I gimnazjum znajdujące się pod opieką pana Tomasza Palucha i pani Ewy Czerwieniec.

Zarówno wychowankowie jak i opiekunowie stwierdzili jednogłośnie, że zabawa była świetna i wiele można na niej było skorzystać. – Gra bardzo się podobała, można było podszkolić kondycję i zobaczyć miejsca, na które właściwie nie zwracamy uwagi, a są istotne – podsumował Aleksander Bernatowicz z klasy II/g. Wszyscy, więc z całym szacunkiem dziękują pani Irenie za opracowanie niebanalnej gry, która na pewno nie pójdzie w niepamięć!

Natalia Dziurny, kl. II/g



Powiązane artykuły

Czy Bawaria jest wystarczająco gorąca?

Już jest plan tegorocznego pleneru zagranicznego dla uczniów naszego gimnazjum. Ma on odbyć się w malowniczej Bawarii, czarnej Pradze i Mozartowskim Salzburgu. Oferta jest bardzo atrakcyjna.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej

Śnieżne szaleństwo

27 lutego 2017 roku na stoku pod Wielką Krokwią w Zakopane o godzinie 8:30 odbyły się szkolne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć uczniowie POSA. Uczestnicy mogli zmierzyć się w 4 konkurencjach: na nartach […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content