ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Grupa o mało co taka sama” zagrała dla Absolwentów 2010

Fot. Nicola Harasimowicz

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczystość „Profesorów”, podczas której, w ten tradycyjny już dla POSA sposób, pożegnaliśmy opuszczających nas gimnazjalistów z klasy III. „Profesory 2010” zorganizowała Akademia Profesorów, tym razem zamieniona w „grupę o mało co taką samą”.

„Profesory” można odważnie porównać do gali Oscarowej, z tym, że w tym przypadku wszystkie, bez wyjątku nominowane „gwiazdy”, czyli absolwenci zostają laureatami otrzymującymi statuetki „Profesora”(statuetka od lat jest taka sama – zaprojektowana przez pana Jarosława Hulbója). Każdy uczeń ma przypisaną własną kategorię, którą nadaje Akademia Profesorów biorąc pod uwagę swoje dziewięcioletnie spostrzeżenia na temat danej osoby. W tym roku pojawiło się sporo ciekawych, tajemniczych nominacji, np. „Tajemniczy kot Schrödingera”, „Fiołek w krysztale”, „Serce na huśtawce”, „Igła i łza”, „Apetyt koliberka” i wiele innych.

Oprawę do Gali Profesorów zapewniła grupa nauczycieli, która odtworzyła na deskach Kawiarni Teatru Witkacego fragmenty spektakli przygotowywanych przez dziewięć lat pobytu w szkole przez odchodzącą klasę podczas zajęć teatralnych. Było więc coś na bardzo poważnie, jak np. „Dziady” Mickiewicza i na wesoło: wiersze Brzechwy. Prezentację uzupełniały filmy i zdjęcia archiwalne z pokazów klasy, które najbardziej chyba wzruszyły rodziców bohaterów wieczoru.

Tegoroczny wieczór „Profesorów” obfitował w niespodzianki. Po zakończeniu części profesorskiej na scenę wybiegli absolwenci prezentując swój pożegnalny program artystyczny i wręczając pożegnalne, własnoręcznie wykonane prezenty.

Największe zaskoczenie wywołali jednak rodzice. Nie pozostali w tyle za nauczycielami i swoimi dziećmi. Także wkroczyli na scenę i odegrali własne przedstawienie, które było bardzo miłym i ujmującym podziękowaniem dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.


Powiązane artykuły

„Przez Znaczenie” znowu na scenie

Grupa muzyczna złożona z absolwentów naszej szkoły, znana pod nazwą „Przez Znaczenie” wystąpi wkrótce w finale ogólnopolskiego konkursu twórców i wykonawców „PIOSENKARNIA”. Będzie można ich posłuchać 12 listopada w Centrum Kultury ROTUNDA w Krakowie. Organizatorem […]

Czytaj więcej

Wizyta Pana Ministra w naszej szkole

Ostatnio gościliśmy w naszej szkole Pana prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie było krótkie, ale zdążyliśmy porozmawiać o sprawach ważnych dla szkoły.

Czytaj więcej

Nosal pełen artystów

05.03 2014 r. na narciarskim stoku Nosalu w Zakopanem odbyły się coroczne zawody Artystów na nartach i snowboardzie z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W konkurencjach mogli startować nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Na […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content