ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Grupa o mało co taka sama” zagrała dla Absolwentów 2010

Fot. Nicola Harasimowicz

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczystość „Profesorów”, podczas której, w ten tradycyjny już dla POSA sposób, pożegnaliśmy opuszczających nas gimnazjalistów z klasy III. „Profesory 2010” zorganizowała Akademia Profesorów, tym razem zamieniona w „grupę o mało co taką samą”.

„Profesory” można odważnie porównać do gali Oscarowej, z tym, że w tym przypadku wszystkie, bez wyjątku nominowane „gwiazdy”, czyli absolwenci zostają laureatami otrzymującymi statuetki „Profesora”(statuetka od lat jest taka sama – zaprojektowana przez pana Jarosława Hulbója). Każdy uczeń ma przypisaną własną kategorię, którą nadaje Akademia Profesorów biorąc pod uwagę swoje dziewięcioletnie spostrzeżenia na temat danej osoby. W tym roku pojawiło się sporo ciekawych, tajemniczych nominacji, np. „Tajemniczy kot Schrödingera”, „Fiołek w krysztale”, „Serce na huśtawce”, „Igła i łza”, „Apetyt koliberka” i wiele innych.

Oprawę do Gali Profesorów zapewniła grupa nauczycieli, która odtworzyła na deskach Kawiarni Teatru Witkacego fragmenty spektakli przygotowywanych przez dziewięć lat pobytu w szkole przez odchodzącą klasę podczas zajęć teatralnych. Było więc coś na bardzo poważnie, jak np. „Dziady” Mickiewicza i na wesoło: wiersze Brzechwy. Prezentację uzupełniały filmy i zdjęcia archiwalne z pokazów klasy, które najbardziej chyba wzruszyły rodziców bohaterów wieczoru.

Tegoroczny wieczór „Profesorów” obfitował w niespodzianki. Po zakończeniu części profesorskiej na scenę wybiegli absolwenci prezentując swój pożegnalny program artystyczny i wręczając pożegnalne, własnoręcznie wykonane prezenty.

Największe zaskoczenie wywołali jednak rodzice. Nie pozostali w tyle za nauczycielami i swoimi dziećmi. Także wkroczyli na scenę i odegrali własne przedstawienie, które było bardzo miłym i ujmującym podziękowaniem dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.


Powiązane artykuły

Ważna lekcja

10 grudnia 2018 r. klasy VIII i IX odwiedziły muzeum obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj więcej

Powrót z Pleneru – Puls Pleneru

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy IX zajmowała się przygotowywaniem telewizyjnych wiadomości plenerowych „Puls Pleneru” .  Zapraszamy do oglądania – dzięki […]

Czytaj więcej

Wystawa laureatów konkursu fotograficznego „Chwytaj jesień”

Od 25 lutego 2021 r. w szkolnej galerii można oglądać nagrodzone w konkursie „Chwytaj jesień” zdjęcia. Był to konkurs organizowany przez panią Katarzynę Rogowską dla uczniów klas I-IV.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content