ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Grupa o mało co taka sama” zagrała dla Absolwentów 2010

Fot. Nicola Harasimowicz

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczystość „Profesorów”, podczas której, w ten tradycyjny już dla POSA sposób, pożegnaliśmy opuszczających nas gimnazjalistów z klasy III. „Profesory 2010” zorganizowała Akademia Profesorów, tym razem zamieniona w „grupę o mało co taką samą”.

„Profesory” można odważnie porównać do gali Oscarowej, z tym, że w tym przypadku wszystkie, bez wyjątku nominowane „gwiazdy”, czyli absolwenci zostają laureatami otrzymującymi statuetki „Profesora”(statuetka od lat jest taka sama – zaprojektowana przez pana Jarosława Hulbója). Każdy uczeń ma przypisaną własną kategorię, którą nadaje Akademia Profesorów biorąc pod uwagę swoje dziewięcioletnie spostrzeżenia na temat danej osoby. W tym roku pojawiło się sporo ciekawych, tajemniczych nominacji, np. „Tajemniczy kot Schrödingera”, „Fiołek w krysztale”, „Serce na huśtawce”, „Igła i łza”, „Apetyt koliberka” i wiele innych.

Oprawę do Gali Profesorów zapewniła grupa nauczycieli, która odtworzyła na deskach Kawiarni Teatru Witkacego fragmenty spektakli przygotowywanych przez dziewięć lat pobytu w szkole przez odchodzącą klasę podczas zajęć teatralnych. Było więc coś na bardzo poważnie, jak np. „Dziady” Mickiewicza i na wesoło: wiersze Brzechwy. Prezentację uzupełniały filmy i zdjęcia archiwalne z pokazów klasy, które najbardziej chyba wzruszyły rodziców bohaterów wieczoru.

Tegoroczny wieczór „Profesorów” obfitował w niespodzianki. Po zakończeniu części profesorskiej na scenę wybiegli absolwenci prezentując swój pożegnalny program artystyczny i wręczając pożegnalne, własnoręcznie wykonane prezenty.

Największe zaskoczenie wywołali jednak rodzice. Nie pozostali w tyle za nauczycielami i swoimi dziećmi. Także wkroczyli na scenę i odegrali własne przedstawienie, które było bardzo miłym i ujmującym podziękowaniem dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.


Powiązane artykuły

„Przestrzeń” – zapraszamy na poplenerowy pokaz

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna Stowarzyszenie „Wolna POSA” Rada Rodziców POSA zapraszają na pokaz i wystawę prac uczniów powstałych na plenerze „Sianożęty 2015” pt. „Przestrzeń” wernisaż  odbędzie się 19 października o godz. 17.00 w Dworcu Tatrzańskim, […]

Czytaj więcej

Edukacyjna Octava

W środę, 17.11.2010, w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny zespołu wokalnego Octava Ensemble z Krakowa. W jego skład wchodzą: Agnieszka Drabent (sopran), Anna Magiera (sopran), Małgorzata Langer-Król (mezzosopran), Łukasz Dulewicz (kontratenor), Zygmunt Magiera (kierownictwo […]

Czytaj więcej

Badmintoniści

14 marca czterech uczniów naszej szkoły pod opieką pana Krzysztofa Wiśniowskiego wyjechało na Finały Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, czyli drużynowy, wojewódzki turniej badmintona w Bieczu. W kategorii dziewcząt Marysia Buńda i Klaudia Wiśniowska zajęły 5 […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content