ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Halloween, które doprowadzało do płaczu

W czwartek, 31.10.2013 r.od godz. 9:00 rano do 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się Halloween, impreza przedstawiająca anglosaskie tradycje, organizowana przez nauczycielki języka angielskiego Panią Magdalenę Łukasik i Panią Karolinę Sikorską. W programie dnia znalazły się dwa konkursy: na najstraszniejsze przebranie i najlepszą potrawę z dyni oraz pokazy krótkich przedstawień i filmów opartych na podstawie legendy o Jack’u.

Wszystkie prezentacje były naprawdę straszne i przerażające. Opowiadały o Jack’u, który był tak złym człowiekiem, że nie przyjęli go ani do nieba, ani do piekła i tak powstała legenda o człowieku z latarnią w postaci dyni. W pewnym momencie, kiedy ze swoim filmem-niespodzianką zaprezentowali się absolwenci naszej szkoły, klasy od I-III musiały niestety opuścić salę. Nagrali oni własny Halloween’owy horror. Wszystkim bardzo się podobał.

W organizowanych konkursach każdy uczeń wykazał się pomysłowością i kreatywnością. Przez dwie godziny, (a nawet dłużej) po szkole chodziły wampiry, wilkołaki, niedoszła panna młoda, robot-morderca, dziewczynka z psychiatryka, baba Jaga, mumia i wiele, wiele innych strasznych postaci.

Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze przebranie i potrawę, ponieważ wszystkie stroje były pomysłowe, a dania wspaniałe. W skład jury wchodziły: p. Karolina Sikorska, p. Magdalena Łukasik, p. Irena Świerczyńska, p. Aleksandra Kozłowska oraz p. Justyna Jasiorkowska. Komisja oceniała bardzo sprawiedliwie. Stroje oceniane były w trzech kategoriach.

W kategorii I (klas młodszych) zwyciężyła Hania Zięba z klasy II, na drugim miejscu znalazł się Szczepan Mędoń z klasy III, a trzecie miejsce zajął Ksawery Solik, również z klasy II.

W kategorii II (klasy IV-VI) pierwsze miejsce zajął Dominik Możdżeń z klasy VI, drugie – Gaja Frys z klasy V, a trzecie – Kasia Snakowska z klasy IV.

W kategorii gimnazjum wygrał Bronek Gębik razem z Jaśkiem Kudasikiem z klasy VII, drugie miejsce zajęła Justyna Mazuś z klasy III, a trzecie miejsce przypadło całej klasie VIII. Dla wszystkich laureatów nagrodami były słodycze.

Potrawy z dyni, które przygotowano na drugi konkurs były wyśmienite. – Zawsze wydawało mi się, że dobrze gotuję, ale uważałam tak tylko do dzisiaj- stwierdziła pani Irena Świerczyńska, która była w jury. Trudno było wyłonić zwycięzcę, ale po ponownej degustacji zadecydowano, że:

I miejsce zdobyła Weronika Chyc z klasy V, II miejsce zajęła Julia Zell razem z Darią Kowalską z klasy IV, a trzecie miejsce przypadło Marysi Majcher z klasy I. Wyróżnienie otrzymały Małgosia Orawiec i Katarzyna Kreft z klasy V.

Tegoroczne Halloween było tak straszne, że pewna dziewczynka z klasy I rozpłakała się.

Prowadzącymi w tym roku imprezę były uczennice III gimnazjum – Iza i Paulina.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz z Towarzystwem Edukacji Artystycznej zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2011 roku w Dźwirzynie. Wernisaż wystawy, pokazy taneczne, […]

Czytaj więcej

Zabawy na gazetach

Gdzie dzieci z klas podstawowych 1-3 podziały się 15 stycznia? Otóż zagrały one koncert w szkolnej auli, a następnie przeniosły się piętro niżej gdzie w sali nr 10 bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym przez […]

Czytaj więcej

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content