ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Halloween, które doprowadzało do płaczu

W czwartek, 31.10.2013 r.od godz. 9:00 rano do 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się Halloween, impreza przedstawiająca anglosaskie tradycje, organizowana przez nauczycielki języka angielskiego Panią Magdalenę Łukasik i Panią Karolinę Sikorską. W programie dnia znalazły się dwa konkursy: na najstraszniejsze przebranie i najlepszą potrawę z dyni oraz pokazy krótkich przedstawień i filmów opartych na podstawie legendy o Jack’u.

Wszystkie prezentacje były naprawdę straszne i przerażające. Opowiadały o Jack’u, który był tak złym człowiekiem, że nie przyjęli go ani do nieba, ani do piekła i tak powstała legenda o człowieku z latarnią w postaci dyni. W pewnym momencie, kiedy ze swoim filmem-niespodzianką zaprezentowali się absolwenci naszej szkoły, klasy od I-III musiały niestety opuścić salę. Nagrali oni własny Halloween’owy horror. Wszystkim bardzo się podobał.

W organizowanych konkursach każdy uczeń wykazał się pomysłowością i kreatywnością. Przez dwie godziny, (a nawet dłużej) po szkole chodziły wampiry, wilkołaki, niedoszła panna młoda, robot-morderca, dziewczynka z psychiatryka, baba Jaga, mumia i wiele, wiele innych strasznych postaci.

Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze przebranie i potrawę, ponieważ wszystkie stroje były pomysłowe, a dania wspaniałe. W skład jury wchodziły: p. Karolina Sikorska, p. Magdalena Łukasik, p. Irena Świerczyńska, p. Aleksandra Kozłowska oraz p. Justyna Jasiorkowska. Komisja oceniała bardzo sprawiedliwie. Stroje oceniane były w trzech kategoriach.

W kategorii I (klas młodszych) zwyciężyła Hania Zięba z klasy II, na drugim miejscu znalazł się Szczepan Mędoń z klasy III, a trzecie miejsce zajął Ksawery Solik, również z klasy II.

W kategorii II (klasy IV-VI) pierwsze miejsce zajął Dominik Możdżeń z klasy VI, drugie – Gaja Frys z klasy V, a trzecie – Kasia Snakowska z klasy IV.

W kategorii gimnazjum wygrał Bronek Gębik razem z Jaśkiem Kudasikiem z klasy VII, drugie miejsce zajęła Justyna Mazuś z klasy III, a trzecie miejsce przypadło całej klasie VIII. Dla wszystkich laureatów nagrodami były słodycze.

Potrawy z dyni, które przygotowano na drugi konkurs były wyśmienite. – Zawsze wydawało mi się, że dobrze gotuję, ale uważałam tak tylko do dzisiaj- stwierdziła pani Irena Świerczyńska, która była w jury. Trudno było wyłonić zwycięzcę, ale po ponownej degustacji zadecydowano, że:

I miejsce zdobyła Weronika Chyc z klasy V, II miejsce zajęła Julia Zell razem z Darią Kowalską z klasy IV, a trzecie miejsce przypadło Marysi Majcher z klasy I. Wyróżnienie otrzymały Małgosia Orawiec i Katarzyna Kreft z klasy V.

Tegoroczne Halloween było tak straszne, że pewna dziewczynka z klasy I rozpłakała się.

Prowadzącymi w tym roku imprezę były uczennice III gimnazjum – Iza i Paulina.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Jubileusz

28 maja rozpoczęły się obchody Jublieuszu 25 lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

Wielki Brat patrzy

Już niedługo dla uczniów naszej szkoły stwierdzenie „mam na was oko” nabierze nowego znaczenia. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo, we wtorek, siódmego października w „Białym Domu” pojawili się panowie z firmy zajmującej się montażem monitoringu.

Czytaj więcej

Muzyczno-językowy show

03.02.2018r., w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej „POSA Music Show”. Grand Prix całego konkursu otrzymał Franciszek Budz z klasy III. Zwycięzcami tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach zostali: Amelia Wojtyczko, Zofia Wojtyczko i Mieszko […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content