ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Historyczna ciekawość klasy 8

4 marca 2022r. klasa 8 odbyła wycieczkę  do Auschwitz. Było to ciężkie przeżycie dla każdego z uczniów zwiedzać dawny obóz koncentracyjny, ale klasa 8 stanęła na wysokości zadania i zdała test dojrzałości.

Pani przewodnik opowiadała o losach wojennych jeńców zarówno w Auschwitz 1, jak i w Auschwitz 2 Birkenau. Śniegowa i zimna pogoda sprawiała dreszcze i ułatwiała uczniom zilustrowanie okropnych warunków, w jakich więźniowie musieli niegdyś żyć. Do Zakopanego wrócili jeszcze przed godziną 20.00 z niezapomnianymi wrażeniami z dawnego obozu. Chociaż nie łatwo jest tam przebywać to każdy Polak w swoim życiu powinien to zobaczyć i przeżyć. Obóz koncentracyjny w Auschwitz to jednak ważne miejsce historyczne nie tylko dla Polski, ale dla wielu innych narodów np. tych, które też odczuły II wojnę światową.

Wycieczka odbyła się pod opieką pani Agnieszki Warek – Leks i pani Magdaleny Łukasik.

tekst i fot. Barbara Kowalska, kl VIII


Powiązane artykuły

Persowie na scenie

W czwartek, 28 września bieżącego roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć muzyków z Iranu.

Czytaj więcej

Junior reporter: Koncert Disney Pixar

30.05.2014 klasy 1, 2 i 3 Szkoły Artystycznej wybrały się do Krakowa na koncert Disney Pixar, gdzie grała orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Tam mieliśmy posłuchać wspaniałej muzyki do fragmentów filmów Disney’a.

Czytaj więcej

Zapraszamy na finał warsztatów slamu poetyckiego

Finał warsztatów slamu, w których biorą udział nasi gimnazjaliści i gimnazjaliści z ZSO im. O. Balzera odbędzie się w sali koncertowej ZPSA, ul. Sienkiewicza 12, 25.11. 2016 r o godz. 16.30. ZAPRASZAMY

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content