ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Historyczne skarby Zakopanego

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Odbyła się ona pod przewodnictwem p. Macieja Pinkwarta i zaczęła się w Kuźnicach, a zakończyła pod budynkiem Białego Domu.

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami – panią Ireną Orłowską-Świerczyńską i panią Agnieszką Warek udały się na zwiedzanie miasta w ramach lekcji terenowych z wiedzy o regionie – przedmiotu prowadzonego przez pana Macieja Pinkwarta, który przewodził ekspedycji mającej na celu pokazanie historii różnych zakopiańskich obiektów. Wycieczka rozpoczęła się w pod fontanną Kuźnicach, gdzie o godzinie dziewiątej odbyła się zbiórka uczestników. Wkrótce potem nastąpiło przejście przez ulicę Bulwary Słowackiego na ul. Mieczysława Karłowicza, następnie Drogą na Antałówkę wycieczkowicze przedostali się pod obiekt nadawczy na Antałówce, gdzie odbyła się krótka przerwa. Stąd uczestnicy wycieczki przeszli przez szlak pieszy żółty na Jagiellońską, następnie skręcając w ulicę Piaseckiego, przechodząc na ulicę Sienkiewicza pod budynek Białego Domu. Wycieczka skończyła się około godziny 12.45.

Natalia Styrczula

fot. Barbara Kowalska


Powiązane artykuły

Recital Mai

28 kwietnia 2022r. o godzinie 16.15 w sali koncertowej miał miejsce recital Mai Wyraz. Ósmoklasistka przygotowuje się do egzaminów do szkoły średniej, więc taki koncert był świetnym rozwiązaniem do przygotowania i sprawdzenia się.

Czytaj więcej

Szykujmy się na reowlucję. Nowy samorząd bierze się za diametralne zmiany.

06.12.2010 w naszej szkole, w samo południe miało miejsce niemałe wydarzenie, mianowicie wybory do samorządu uczniowskiego. Sześciu uczniów, przedstawicieli i szkoły podstawowej będzie reprezentować społeczność uczniowską przy podejmowaniu różnych decyzji w naszej szkole. Na ich […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na finał warsztatów slamu poetyckiego

Finał warsztatów slamu, w których biorą udział nasi gimnazjaliści i gimnazjaliści z ZSO im. O. Balzera odbędzie się w sali koncertowej ZPSA, ul. Sienkiewicza 12, 25.11. 2016 r o godz. 16.30. ZAPRASZAMY

Czytaj więcej
Skip to content