ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Historyczne skarby Zakopanego

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Odbyła się ona pod przewodnictwem p. Macieja Pinkwarta i zaczęła się w Kuźnicach, a zakończyła pod budynkiem Białego Domu.

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami – panią Ireną Orłowską-Świerczyńską i panią Agnieszką Warek udały się na zwiedzanie miasta w ramach lekcji terenowych z wiedzy o regionie – przedmiotu prowadzonego przez pana Macieja Pinkwarta, który przewodził ekspedycji mającej na celu pokazanie historii różnych zakopiańskich obiektów. Wycieczka rozpoczęła się w pod fontanną Kuźnicach, gdzie o godzinie dziewiątej odbyła się zbiórka uczestników. Wkrótce potem nastąpiło przejście przez ulicę Bulwary Słowackiego na ul. Mieczysława Karłowicza, następnie Drogą na Antałówkę wycieczkowicze przedostali się pod obiekt nadawczy na Antałówce, gdzie odbyła się krótka przerwa. Stąd uczestnicy wycieczki przeszli przez szlak pieszy żółty na Jagiellońską, następnie skręcając w ulicę Piaseckiego, przechodząc na ulicę Sienkiewicza pod budynek Białego Domu. Wycieczka skończyła się około godziny 12.45.

Natalia Styrczula

fot. Barbara Kowalska


Powiązane artykuły

Puls Pleneru – Łukęcin

Na wspomnienia z pleneru artystycznego w Łukęcinie, na którym nasza szkoła była przez pierwsze dwa tygodnie września, jeszcze przyjdzie czas. Na naszej stronie internetowej podzielą  się nimi nasi uczniowie. Zanim to nastąpi, publikujemy wiadomości telewizyjne […]

Czytaj więcej

Sprawdzamy swój angielski

W poniedziałek, 20 października odbył się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

Czytaj więcej

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Czytaj więcej
Skip to content