ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

I miejsce na Festiwalu Teatralnym

25 kwietnia klasa VI wzięła udział w XXVI Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK i ze swoim spektaklem „Moja Bajka” wyreżyserowanym przez pana Krzysztofa Najbora zajęła I miejsce w etapie rejonowym.

Występy oceniane przez jury w składzie aktorów scen krakowskich: Jerzego Hojdy, Jacka Milczanowskiego oraz Jakuba Kosiniaka odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Do całego konkursu zgłosiło się 20 zespołów teatralnych, jednak klasa VI obejrzała bardzo niewiele przedstawień, ponieważ przygotowywała się do występu i starała jakoś radzić sobie z tremą, która ostatecznie ich nie pokonała, o czym świadczy ich wygrana.

Nasi młodzi aktorzy zdarzenie to wspominają bardzo miło, ponieważ, jak opowiadają, wszyscy byli do nich bardzo przyjaźnie nastawieni oraz dostali pyszne drożdżówki, dzięki których nie umarli z głodu. Trzymajmy za nich kciuki w następnym etapie konkursu, który odbędzie się pod koniec maja.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Wystawa projektowania graficznego

W szkolnej galerii w ostatnich dniach pojawiła się nowa wystawa. Można oglądać prace, których autorami są uczniowie fakultetu plastycznego z klasy VII i VIII wykonane podczas zajęć projektowania graficznego.

Czytaj więcej

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy. Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content