ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych drzew.

Uczniowie skupili się na sośnie zwyczajnej i limbie (pod ochroną), świerku pospolitym, modrzewiu europejskim i jodle pospolitej. Zadaniem uczniów było szczegółowo scharakteryzować igły i szyszki każdego z drzew. Aby ułatwić uczniom zapamiętywanie ich wyglądu w zeszycie przyklejali gałązki, a następnie je podpisywali. Podczas lekcji wspólnie wyjaśnili skąd pochodzi żółty pyłek obecny na samochodach, parapetach i ulicach, a także poznali drzewa iglaste pod ochroną.

Ola Banak i Magda Smolińska


Powiązane artykuły

Nieprzeciętny koncert w nieprzeciętnym miejscu

W sobotę, ramach Międzynarodowej Akademii Sztuki uczniowie POSA i ZPSA mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Czytaj więcej

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, […]

Czytaj więcej

Dyskotekowy tłusty czwartek

3 marca w sali lustrzanej odbędzie się długo oczekiwana dyskoteka szkolna. Zabawa zacznie się o godzinie 16.00. Klasy IV-V będą miały czas do 18.00, z wyjątkiem klasy VI, która będzie mogła szaleć do 19.00. Zaś […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content