ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych drzew.

Uczniowie skupili się na sośnie zwyczajnej i limbie (pod ochroną), świerku pospolitym, modrzewiu europejskim i jodle pospolitej. Zadaniem uczniów było szczegółowo scharakteryzować igły i szyszki każdego z drzew. Aby ułatwić uczniom zapamiętywanie ich wyglądu w zeszycie przyklejali gałązki, a następnie je podpisywali. Podczas lekcji wspólnie wyjaśnili skąd pochodzi żółty pyłek obecny na samochodach, parapetach i ulicach, a także poznali drzewa iglaste pod ochroną.

Ola Banak i Magda Smolińska


Powiązane artykuły

Jesień w muzyce

22 października, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się „Koncert jesienny” w wykonaniu uczniów klasy fletu, klarnetu, akordeonu i gitary oraz szkolnego zespołu wokalnego. Koncert prowadziła pani Mirosława Lubowicz, która także była organizatorem koncertu.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień siódmy i ósmy W weekend odbywały się warsztaty ebru, tureckiej techniki malowania na wodzie. Warsztaty prowadziła pani Marta Puchłowska. Wykonane przez nas prace przenosiliśmy do drugiego budynku, aby tam wyschły.  […]

Czytaj więcej

Mikoszewo 2021. „Puls po plenerze”.

„Puls po plenerze” przygotowany przez uczennice z Fakultetu Literackiego z klasy VIII: Marię Bochnak, Barbarę Kowalskę i Natalię Styrczulę. „Puls” realizowany był w ramach warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez panią Ewę Czerwieniec.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content