ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ile wiesz o bł. ks. Jerzym Popiełuszko – wyniki konkursu

17 marca odbył się w Zakopanem międzygimnazjalny konkurs poświęcony wiedzy na temat ks. Jerzego Popiełuszki. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

W skład grupy konkursowej z POSA wchodzili: Ela Trzaskoś, Agata Krząstek, Kinga Dusik oraz Bartłomiej Król-Józaga.

Konkurs odbył się w samej siedzibie jego pomysłodawców, czyli w Gimnazjum Nr 3 i został zorganizowany jako jedno z działań w ramach uroczystości nadania owej szkole imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Do konkursu stanęły czteroosobowe zespoły, po jednym z Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum przy Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym i oczywiście POSA.

Zabawę rozpoczynał rozwiązywany indywidualnie test sprawdzający wiedzę z lektury, którą każdy uczestnik musiał przeczytać, czyli „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko” autorstwa ks. Jana Stachonia. Potem poszczególne czteroosobowe grupy wybierały spośród siebie lidera losującego jedną ze złotych myśli ks. Popiełuszki, którą potem musieli narysować. Nasz zespół wylosował tekst „Prawda jest zawsze niezmienna”. Gotowe prace były oceniane przez Jury, a przyznane punkty za rysunek sumowano z punktami z testu łącznie zdobytymi przez cały zespół.

Oto wyniki:

I miejsce – drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących

II miejsce – drużyna z Gimnazjum Nr 3

III miejsce – drużyna z Gimnazjum Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej

IV miejsce ex aequo – drużyna z Gimnazjum nr 2 oraz drużyna z Gimnazjum przy Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym

Gratulujemy wszystkim zespołom zajętych miejsc i mamy nadzieję, że zdobywając je świetnie się bawili.

Ewa Utracka


Powiązane artykuły

Junior Reporter: Druga klasa u Pana Piórko

W środę, 18.03. 2015 roku klasa druga POSA wyjechała na wycieczkę do Krakowa w celu: przedstawienie „Pan Piórko w ramionach miłości”, warsztaty pantomimy Pana Piórka i muzeum etnograficzne. Podobały mi się warsztaty, jak robiliśmy jajka […]

Czytaj więcej

Wizyta Pana Ministra w naszej szkole

Ostatnio gościliśmy w naszej szkole Pana prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie było krótkie, ale zdążyliśmy porozmawiać o sprawach ważnych dla szkoły.

Czytaj więcej

Amerykański śpiew

26.03.2018r. w kościele św. krzyża odbył się koncert amerykańskiego licealnego chóru z Minesoty. – Śpiewali wielkanocne i pasyjne utwory – relacjonuje jedna z uczennic naszej szkoły, Paulina Socha, która wysłuchała koncertu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content