ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Instrumenty w akcji

18 i 19 marca w sali koncertowej w naszej szkole zorganizowano audycje dla przedszkolaków, w czasie których na instrumentach zagrali uczniowie naszej szkoły. W dodatku we wtorek 22 marca odbyły się przesłuchania klas fortepianu szkoły podstawowej i gimnazjum.

W czwartek i piątek w głównym korytarzu leżały stosu należących do maluszków kurtek. Jak co roku dzieciaki ze wszystkich przedszkoli w Zakopanem zawitały do naszej szkoły, aby dowiedzieć się trochę o nas i zobaczyć „instrumenty w akcji”. Dzieciaki odpowiadały na pytania, słuchały muzyki wydobywającej się z przeróżnych instrumentów i mogły dowiedzieć się kilku informacji o tym, jak dostać się do naszego kręgu.

Tymczasem ci, którzy już uczęszczają do naszej szkoły zdawali już egzaminy. Były to testy techniczne z fortepianu. Jak zwykle na każdym kroku można było natknąć się na ubranego w odświętny „egzaminowy” strój, zdenerwowanego muzyka. Etiud, gam, pasaży i resztę przeróżnych, skomplikowanych utworów ze skupieniem słuchały nauczycielki, tylko po to, by potem wystawić jak najbardziej słuszną ocenę. Nie tylko uczniowie mieli wtedy bardzo męczący dzień, bo to właśnie pedagodzy musieli bez przerwy wsłuchiwać się w dźwięki wychodzące z tego magicznego instrumentu. Mam nadzieje, że wszystkim naszym kolegom poszło bardzo dobrze i teraz cieszą się ze swoich ocen. Oby poszczęściło się im podobnie na końcowych egzaminach, bo koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie wywiadówki, klasyfikacje i tylko same nerwy :).

Zofija


Powiązane artykuły

Mistrzostwa POSA

Za nami już zimowe mistrzostwa POSA. Krótka relacja filmowa przesłana nam przez rodziców, pana Macieja Chyca. http://www.youtube.com/watch?v=t9CKeAxBTeE Zapraszamy także do oglądania fotorelacji autorstwa pana Wiesława Motyki.

Czytaj więcej

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz […]

Czytaj więcej

Popularność to nie wszystko

W tym roku nasze „Topiki”, czyli konkurs na najpopularniejszego ucznia naszej szkoły będzie odbywał się pod hasłem „Hawaje”. Finał zapowiedziano na 27 maja 2015 w Sali koncertowej, w budynku PSM o godzinie 10.00.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content