ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Instrumenty w akcji

18 i 19 marca w sali koncertowej w naszej szkole zorganizowano audycje dla przedszkolaków, w czasie których na instrumentach zagrali uczniowie naszej szkoły. W dodatku we wtorek 22 marca odbyły się przesłuchania klas fortepianu szkoły podstawowej i gimnazjum.

W czwartek i piątek w głównym korytarzu leżały stosu należących do maluszków kurtek. Jak co roku dzieciaki ze wszystkich przedszkoli w Zakopanem zawitały do naszej szkoły, aby dowiedzieć się trochę o nas i zobaczyć „instrumenty w akcji”. Dzieciaki odpowiadały na pytania, słuchały muzyki wydobywającej się z przeróżnych instrumentów i mogły dowiedzieć się kilku informacji o tym, jak dostać się do naszego kręgu.

Tymczasem ci, którzy już uczęszczają do naszej szkoły zdawali już egzaminy. Były to testy techniczne z fortepianu. Jak zwykle na każdym kroku można było natknąć się na ubranego w odświętny „egzaminowy” strój, zdenerwowanego muzyka. Etiud, gam, pasaży i resztę przeróżnych, skomplikowanych utworów ze skupieniem słuchały nauczycielki, tylko po to, by potem wystawić jak najbardziej słuszną ocenę. Nie tylko uczniowie mieli wtedy bardzo męczący dzień, bo to właśnie pedagodzy musieli bez przerwy wsłuchiwać się w dźwięki wychodzące z tego magicznego instrumentu. Mam nadzieje, że wszystkim naszym kolegom poszło bardzo dobrze i teraz cieszą się ze swoich ocen. Oby poszczęściło się im podobnie na końcowych egzaminach, bo koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie wywiadówki, klasyfikacje i tylko same nerwy :).

Zofija


Powiązane artykuły

Plenerowe zmagania z „przypadkiem”

Wieczorna zabawa We wtorek odbyła się pierwsza plenerowa dyskoteka. Po pierwszych trzech godzinach zabawy salę opuściły klasy od II do V, a pozostałe bawiły się w najlepsze do około 22.30. Ewka Uzależnienie białe jak śmierć […]

Czytaj więcej

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła […]

Czytaj więcej

Literaci w stolicy

17 i 18 maja 2019 r. fakultet literacki z klasy VIII udał się do Warszawy, do Warszawskiej Szkoły Filmowej pod nadzorem pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content