ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jak Freddie Mercury. Konkurs piosenki obcojęzycznej w POSA

W środę, 7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „POSA Musik Show” mający na celu wyłonić najlepszych piosenkarzy śpiewających w obcych językach w klasach od 1 do 6 szkoły podstawowej. Wielkie muzyczne spotkanie rozgrzało zimową atmosferę. Szczególnie przyczynili się do tego zwycięzcy konkursu czyli Małgosia Orawiec z kl. II i duet Kacper Hubicki i Kacper Borkowski z kl. VI.

Imprezę na sali koncertowej poprowadziły trzeciogimnazjalistki Natalia Dziurny i Wiktoria Zawiła. Konkurs rozpoczął się eliminacjami. Jury pracowało w składzie: Tomasz Paluch oceniający wykonanie pod względem muzycznym, Ewa Czerwieniec przyznająca punkty za walory artystyczne, Magdalena Łukasik sprawdzająca umiejętności językowe i Zuzanna Wiercioch (absolwentka naszej szkoły), która zwracała uwagę na wszystkie te aspekty. Spośród wszystkich uczestników komisja musiała wyłonić najlepszych, którzy przeszli do kolejnego etapu. Podczas finału wykonawców oceniała już tylko publiczność a konkretnie gimnazjaliści, którzy mieli za zadanie wybrać zwycięzców naszego konkursu.

W czasie, kiedy komisja liczyła głosy, na scenie wystąpiła grupa pana Tomasza Palucha, w skład której wchodzili uczniowie klas gimnazjalnych a mianowicie: Marcelina Budz, Maciej Najbor, Szymon Filar, Konrad Jonek, Jakub Bahclada- Szeliga oraz gościnnie absolwentka naszej szkoły Zuzanna Wiercioch. Zaprezentowali bogaty repertuar. Na liście utworów znalazły się: Iggy Pop “Passenger”, Jimi Hendrix “All Along The Watchtower”, Ten Years After “Love like a man”, JJ Grey & Morfo “Hide & seek” i “King hummingbird”. Steve Karle “Feel alright”, Buddy & Julie Miller ”Gasoline & matches”, Ray Charles “I’ve Got A Woman”, Eric Clapton „Knocking on heaven’s door”, “Sweet Home Alabama” i Metallica “Tuesday’s Gone”

Wszystkie utwory nagrodzono gromkimi brawami.

Na koniec imprezy jury ogłosiło wyniki konkursu, które wyglądały następująco:

Kategoria klas od I-III

Pierwsze miejsce – Gosia Orawiec z kl. II, drugie – Zosia Jakubiak z kl. I, trzecie ex equo duety: Kasia Florek i Kasia Kreft oraz Wiktoria Chyc i Ola Piwowar.

Kategoria klas od IV-VI

Pierwsze miejsce: Kacper Hubicki i Kacper Borkowski z kl. VI, drugie miejsce: Justyna Mazuś z kl. VI, trzecie miejsce: Kacper Hubicki.

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Alicja Sabatowicz, kl. II/g
Powiązane artykuły

Plener Pieniny w obiektywie Małgosi Orawiec

Plener pieniński klas IV – VI był bardzo udany. Zapraszamy do galerii zdjęć Małgosi Orawiec z klasy VI.

Czytaj więcej

Włączmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ruszyły przygotowania  do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W Zespole Szkół Hotelarsko -Turystycznych w Zakopanem działa sztab Orkiestry. Szefowa sztabu przesyła informacje dotyczące możliwości włączenia się do akcji:

Czytaj więcej

W świecie Bogdana Kiwaka widzianym Camerą Obscurą

Do naszej szkoły w piątkowe popołudnie (19.11.2010 r.) zawitał fotografik, Bagdan Kiwak, który zajmuje się nietypową formą fotografii, mianowicie robieniem zdjęć za pomocą Camery Obscura. Technika ta polega na tym, że w jakimś pudełku, lub […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content