ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jesienne obrazy na jesień życia

28 października uczniowie fakultetu plastycznego z klasy 2 i 3 gimnazjum wybrali się do Domu Seniora w Rokicinach. Ich celem było stworzenie obrazów, które następnie zawisną w pokojach mieszkańców. Wyjazd zorganizowali Pani Elżbieta Rybowicz i Pan Jacek Hoły.

Na plener do Rokicin uczniów zabrał pan Jacek – dyrektor placówki. Razem z nim pojechał Pan Jacek Hoły i uczniowie klasy 2 gim. Uczniowie klasy 3 gim pojechali razem z Panią Elżbietą jej samochodem. Droga nie obyła się bez przygód… Pani Ela otrzymała swój pierwszy w życiu mandat, za przekroczenie prędkości o 10 km.

Na miejscu przywitała ich grupa pensjonariuszy śpiewających piosenki z dawnych lat. Uczniowie do godziny 14 zajmowali się pracą twórczą. Każdy wykonał serię szkiców i rozpoczął prace malarskie bezpośrednio na płótnie. Niestety, gimnazjaliści mieli zbyt mało czasu, aby skończyć swoje obrazy na miejscu. Prace nad nimi będą kontynuować na zajęciach w szkole. Gdy będą już skończone, Pani Ela zawiezie je z powrotem do Rokicin, gdzie zostaną oprawione i powieszone jako stała ekspozycja.

Ola Banak

fot. Jacek Hoły


Powiązane artykuły

Połknęli bakcyla biologii

Klasa druga gimnazjum złapała bakcyla w kwestii plakatów związanych z drzewami.

Czytaj więcej

Takt nr 2/2022

Jeszcze przed świętami ukazała się papierowa wersja szkolnej gazety. Można zapoznać się z nią poniżej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content