ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jeżeli biegacz jest patriotą, to patriota jest biegaczem?

Czy w naszej szkole rośnie nowe pokolenie patriotów? Tego można się chyba spodziewać po tym, jak 7 listopada uczniowie i nauczyciele hucznie obchodzili Święto Niepodległości. Uczciliśmy je muzycznie i sportowo.

Dla większości chłopców z klas gimnazjalnych Święto rzaczęło się już o siódmej rano, kiedy to spotkali się, by przygotować salę koncertową. Uroczystość, przygotowywana przez panią Irenę Świerczyńską i panią Grażynę Malinowską, rozpoczęła się około godziny ósmej. W sali zgromadzili się wszyscy uczniowie a każda klasa wykonała wspólnie jedną pieśń patriotyczną. Śpiewy uzupełniały fotografie ilustrujące momenty historyczne, z których pochodziły piosenki. Prezentację przygotowały uczennice z klasy ósmej. Na koniec cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. Zwieńczeniem obchodów Święta w tym dniu była Sztafeta Niepodległości, w której pobiegli niektórzy nasi uczniowie z klas IV ­ IX. W tym biegu nasza szkoła zajęła siódme i szóste miejsce.

Bronek Gębik


Powiązane artykuły

Nowy sposób na kartkówki

23 listopada na lekcji chemii z klasą VIII, pani Paulina Zimak-Piekarczyk zastosowała nowy, multimedialny sposób kartkówki.

Czytaj więcej

Junior reporter: Hania na „Wielkanocnym jaju”

28 marca 2016 roku w „lany poniedziałek” na Kalatówkach po raz osiemnasty odbyły się zawody na starym sprzęcie narciarskim o „Wielkanocne jajo” im. Krystyny Behounek. Wśród zawodników znalazła się również nasza uczennica, Hania Brzosko z […]

Czytaj więcej

Żyjąca klasa – III g

6 kwietnia uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej naszej szkoły na dwie godziny ​zamienili zakopiańskie Krupówki w teatr, gdzie Oni sami stali się aktorami a widownią zostali przypadkowi przechodnie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content