ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Jeżeli biegacz jest patriotą, to patriota jest biegaczem?

Czy w naszej szkole rośnie nowe pokolenie patriotów? Tego można się chyba spodziewać po tym, jak 7 listopada uczniowie i nauczyciele hucznie obchodzili Święto Niepodległości. Uczciliśmy je muzycznie i sportowo.

Dla większości chłopców z klas gimnazjalnych Święto rzaczęło się już o siódmej rano, kiedy to spotkali się, by przygotować salę koncertową. Uroczystość, przygotowywana przez panią Irenę Świerczyńską i panią Grażynę Malinowską, rozpoczęła się około godziny ósmej. W sali zgromadzili się wszyscy uczniowie a każda klasa wykonała wspólnie jedną pieśń patriotyczną. Śpiewy uzupełniały fotografie ilustrujące momenty historyczne, z których pochodziły piosenki. Prezentację przygotowały uczennice z klasy ósmej. Na koniec cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. Zwieńczeniem obchodów Święta w tym dniu była Sztafeta Niepodległości, w której pobiegli niektórzy nasi uczniowie z klas IV ­ IX. W tym biegu nasza szkoła zajęła siódme i szóste miejsce.

Bronek Gębik


Powiązane artykuły

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. […]

Czytaj więcej

Mikołajkowe tradycje

6 grudnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Mikołajki dla klas od I do III, na których pierwszoklasiści zagrali na  swoim pierwszym w życiu koncercie odbywającym się dodatkowo w obecności Świętego Mikołaja. Najmłodsi  […]

Czytaj więcej

Czwarta klasa na wystawie

15 lutego klasa czwarta wraz z panią Agnieszką Warek-Leks gościła w Miejskiej Galerii Sztuki na wystawie „Góry-Morze-Morze-Góry”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content