ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Na zajęciach w Willi Okszy byliśmy 13 grudnia. Tematem warsztatów był „Piłsudski czy Giewont”. Oglądaliśmy karykatury a potem lepiliśmy z gliny Giewont albo Piłsudskiego. Pani, która to prowadziła rozdała nam koperty, w których były miasta Polski i sąsiednie kraje Polski i je układaliśmy.

Wanda Wierzejska

Na zajęcia do willi Okszy przyszła klasa trzecia 13 grudnia. Podobały im się różne śmieszne karykatury i zobaczyli tam wyrzeźbioną głowę Piłsudskiego. Pani opowiadała też legendy o śpiącym rycerzu. Następnie wszyscy siedli do stolików a pani rozdała mapy i puzzle i uczniowie układali je w mapę. Na końcu zajęć rzeźbiliśmy Giewont albo głowę Piłsudskiego. Dowiedzieliśmy się tego, że kiedyś mieli taki pomysł, żeby wyrzeźbić głowę Piłsudskiego, ale nie zrobili tego.

Małgosia Małaczek

Na zajęcia w muzeum poszliśmy 13.12. 2018 r.. To muzeum nazywa się „Willa Oksza”. Gdy weszliśmy do środka to najpierw pani pokazał nam obrazy i zdjęcia, na których był pokazany Józef Piłsudski. Te zajęcia miały tytuł „Giewont czy Piłsudski”. Następnie pani dała nam po kawałku gliny i podobnie do tytułu mieliśmy wybrać co wyrzeźbimy. Ja akurat wybrałam śpiącego rycerza. Myślę, że ten temat był taki, dlatego, że ten temat był taki, dlatego, że w dawnych czasach mieli zrobić Piłsudskiego na Giewoncie.

Jagna Walkosz

13 grudnia 2018 roku klasa III była na warsztatach. Na zajęciach w muzeum w Okszy  rozmawialiśmy o karykaturach i pani z muzeum przeczytała nam o legendzie, gdzie była mowa o Giewoncie i też o Piłsudskim. Jak pooglądaliśmy i posłuchaliśmy, co pani do nas mówiła, to zaczęliśmy robić prace pod tytulem „Giewont czy Piłsudski” i ta praca była wykonana z gliny.

Rebeka Kredatus

13 grudnia klasa III była w willi Oksza. Najbardziej podobało mi się lepienie z gliny. Ja ulepiłam Giewont. Zajęcia były pod tytułem „Giewont czy Piłsudski”. Pani mówiła, że był pomysł, żeby wyrzeźbić z Giewontu Piłsudskiego.

Kasia Słodyczka

Jak weszliśmy do Muzeum Okszy, to pani instruktorka pokazywała nam różne obrazy Piłsudskiego i gór. Lepiliśmy tam z gliny i podobało mi się to, że pani nam opowiadała o śpiącym rycerzu. Pokazywała nam też karykatury i to mi się bardzo podobało. Najgorsze było to, że Piotrek rzucał we mnie śnieżkami. To wszystko wydarzyło się 13 grudnia 2018 r.

Marat Harasimowicz

13 grudnia 2018 roku poszliśmy do Willi Okszy. Był temat „Giewont czy Piłsudski”. Były tam śmieszne karykatury. Pod koniec robiliśmy Giewont z gliny.

Piotr Bystrowski


Powiązane artykuły

Koncert karnawałowy pierwszaków

28 lutego 2022 roku odbył się bal karnawałowy. Koncert prowadziła Pani Anna Maciejewska. Rozpoczął się o godzinie 11.30 w sali koncertowej, w szkole muzycznej. W tym roku karnawał obchodzony był inaczej jak co roku, ponieważ […]

Czytaj więcej

Dziamstory i inne animowane historie

23 i 24 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki powstawania filmu animowanego. Zajęcia prowadził Tomasz Solich z Fundacji „Osiem życzeń”.

Czytaj więcej

Zaproszenie na recital Zosi

Zapraszamy na recital dyplomowy naszej uczennicy Zosi Jakubiak z klasy śpiewu pani Pauliny Martini. Przy fortepianie Paulina Martini i Jakub Hubicki. Koncert odbędzie się 5 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w Kawiarni „Kmicic” w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content