ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Na zajęciach w Willi Okszy byliśmy 13 grudnia. Tematem warsztatów był „Piłsudski czy Giewont”. Oglądaliśmy karykatury a potem lepiliśmy z gliny Giewont albo Piłsudskiego. Pani, która to prowadziła rozdała nam koperty, w których były miasta Polski i sąsiednie kraje Polski i je układaliśmy.

Wanda Wierzejska

Na zajęcia do willi Okszy przyszła klasa trzecia 13 grudnia. Podobały im się różne śmieszne karykatury i zobaczyli tam wyrzeźbioną głowę Piłsudskiego. Pani opowiadała też legendy o śpiącym rycerzu. Następnie wszyscy siedli do stolików a pani rozdała mapy i puzzle i uczniowie układali je w mapę. Na końcu zajęć rzeźbiliśmy Giewont albo głowę Piłsudskiego. Dowiedzieliśmy się tego, że kiedyś mieli taki pomysł, żeby wyrzeźbić głowę Piłsudskiego, ale nie zrobili tego.

Małgosia Małaczek

Na zajęcia w muzeum poszliśmy 13.12. 2018 r.. To muzeum nazywa się „Willa Oksza”. Gdy weszliśmy do środka to najpierw pani pokazał nam obrazy i zdjęcia, na których był pokazany Józef Piłsudski. Te zajęcia miały tytuł „Giewont czy Piłsudski”. Następnie pani dała nam po kawałku gliny i podobnie do tytułu mieliśmy wybrać co wyrzeźbimy. Ja akurat wybrałam śpiącego rycerza. Myślę, że ten temat był taki, dlatego, że ten temat był taki, dlatego, że w dawnych czasach mieli zrobić Piłsudskiego na Giewoncie.

Jagna Walkosz

13 grudnia 2018 roku klasa III była na warsztatach. Na zajęciach w muzeum w Okszy  rozmawialiśmy o karykaturach i pani z muzeum przeczytała nam o legendzie, gdzie była mowa o Giewoncie i też o Piłsudskim. Jak pooglądaliśmy i posłuchaliśmy, co pani do nas mówiła, to zaczęliśmy robić prace pod tytulem „Giewont czy Piłsudski” i ta praca była wykonana z gliny.

Rebeka Kredatus

13 grudnia klasa III była w willi Oksza. Najbardziej podobało mi się lepienie z gliny. Ja ulepiłam Giewont. Zajęcia były pod tytułem „Giewont czy Piłsudski”. Pani mówiła, że był pomysł, żeby wyrzeźbić z Giewontu Piłsudskiego.

Kasia Słodyczka

Jak weszliśmy do Muzeum Okszy, to pani instruktorka pokazywała nam różne obrazy Piłsudskiego i gór. Lepiliśmy tam z gliny i podobało mi się to, że pani nam opowiadała o śpiącym rycerzu. Pokazywała nam też karykatury i to mi się bardzo podobało. Najgorsze było to, że Piotrek rzucał we mnie śnieżkami. To wszystko wydarzyło się 13 grudnia 2018 r.

Marat Harasimowicz

13 grudnia 2018 roku poszliśmy do Willi Okszy. Był temat „Giewont czy Piłsudski”. Były tam śmieszne karykatury. Pod koniec robiliśmy Giewont z gliny.

Piotr Bystrowski


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień czwarty Wczoraj mieliśmy kolejny dzień ładnej pogody. Na warsztatach operatorskich powstała już historia oraz zarys kolejności zdarzeń w scenariuszu. Pan Mikołaj Walczewski opowiedział literatom o swojej przechadzce po lesie i […]

Czytaj więcej

Plenerowe media – przed spotkaniem na poplenerowym pokazie

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Nasza szkoła, jak zwykle, „ruszyła” od wyjazdu na plener artystyczny nad polskie morze. W tym roku wybraliśmy ponownie Sianożęty. Było artystycznie, twórczo, kreatywnie. Opowiemy  o tym na pokazie poplenerowym, który zaplanowaliśmy […]

Czytaj więcej

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content