ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Junior reporter: O smoku, kocie i niegrzecznych dzieciach

16 lutego o godzinie 16.00 odbyły się spektakle w Teatrze Witkacego, na małej scenie. Występowały klasy I, II, III i V.

Pierwszej klasy nikt nie rozumiał. Druga klasa przedstawiła Smoka Wawelskiego a my przedstawiliśmy „Kota w Butach”. Ja byłem dworzaninem i byłem ubrany w czarny strój. Miałem też dodatkową rolę.

Piąta klasa miała scenki z przesłaniem.

Dopiero pod koniec zorientowałem się, że przez cały spektakl miałem założoną koszulkę tył na przód.

Jasiek Rogowski

… Przedstawienie klasy I odbyło się jako pierwsze, a były to wiersze takie, jak, na przykład „dzień niegrzeczności”, w którym dzieci mogły robić co im się podoba, ale wypada on 30 lutego. Klasa II zagrała Smoka Wawelskiego, którego grała Hela Cukier. Spektakl był bardzo fajny, szczególnie, gdy Staszek, czyli Szewczyk przebił balon pod strojem smoka. Klasa III (czyli moja) grała „KOta w butach” a ja stangreta. Chyba pani dobrze mnie wybrała, bo musiałem krzyczeć na cale gardło. Klasa V przygotowała scenki z przesłaniem.

Amadeusz Żarowski

… Każde przedstawienie było śmieszne, ale niektórzy nie rozumieli klasy I. W niektórych miejscach niektórzy się mylili, np. klasie II spadło krzesło, jak jedna osoba wstawała.

Lecz wszyscy grali bardzo dobrze. I klasa zrobiła jakieś wiersze, klasa II zrobiła przedstawienie o Krakowie, klasa III zrobiła przedstawienie o kocie w butach. Klasa V zrobiła różne porady życiowe.

Ja grałem ochmistrza. Jeszcze była taka sytuacja, bo jedna osoba wypisała się ze szkoły (był to Kacper Kusion) i zastąpił go na przedstawieniu Jasiek Rogowski.

Miłosz Gruszka

… Klasa I przygotowała scenki z rekwizytami, które szczególnie mi się spodobały. Klasa II przygotowała przedstawienie „Smok Wawelski”, klasa III przygotowała przedstawienie „Kot w butach” a klasa V zrobiła scenki z przesłaniem.

Ja grałam w przedstawieniu pt. „Kot w butach” i grałam razem z koleżanką zajączki. Długo się przygotowywaliśmy, więc myślę, ze dobrze sobie poradziliśmy.

Laura Wielopolska

… Przedstawienia były super! Klasa I przedstawiała bardzo śmieszne scenki, klasa II przedstawiała legendę o Smoku Wawelskim, klasa III „Kota w butach” a V mądre i śmieszne sceny. Ja grałam w przedstawieniu bratową. Bardzo podobały mi się spektakle i wszystkie były bardzo ciekawe. Nie mogę się doczekać, kiedy będzie następny spektakl.

Zuzia Kopieć

…. Naprawdę wszyscy bardzo profesjonalnie zagrali. Na początku czułam duży stres, ale potem byłam już bardzo spokojna. Ja byłam dama dworu. To była mała rola, ale i tak była fajna. Miałam ubraną czarno-złotą sukienkę.

Wiktoria Cygan

… Występy były bardzo fajne, ale kiedy wyszłam na scenę, dopiero się przekonałam, ile ludzi jest na widowni. Byłam damą dworu. Miałam długą, białą suknię z niebiesko-czerwonymi kwiatami, splecione włosy i czerwoną chustę. W ręce trzymałam białą różę. Najbardziej podobały mi się wszystkie spektakle i jak weszłam na scenę.

Martyna Łatak

… Grałem rolę Herolda. Podczas grania roli zapomniałem włączyć eletronicznej trąbki.

Marcel Sikora

uczniowie klasy III


Powiązane artykuły

Różnica wieku nie może przeszkodzić w dobrej zabawie

Na Równi Krupowej 27 września odbyły się zawody biegowe. Nieopodal naszej szkoły o godzinie 11:00 uczestnicy zawodów wystartowali do biegu. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie z podstawówki, gimnazjum, oraz liceum. Z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły […]

Czytaj więcej

Trupa pana Dropsa. Premiera spektaklu online.

Nadrabiamy jeszcze zaległości z czasów nauki zdalnej. Kilka dni temu, podczas pokazu poplenerowego premierę miał spektakl teatralny pt. „Trupa pana Dropsa” przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora przez zeszłoroczną klasę VI.

Czytaj więcej

“Noworoczne” niespodzianki

Rok szkolny w naszej szkole rozpoczął się niespodziankami. Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Pojawiła się pani od fizyki, Irena Łukaszczyk, która przyszła do naszej szkoły w zastępstwie za panią Barbarę Łętowską-Hyłę, obecnie przebywającą na […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content