ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kampanii literatów z IX cd.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, literaci z klasy IX udali się do Gimnazjum Społecznego, by przedstawić swój projekt popierający powstanie parku kulturowego na terenie Krupówek. Emilka, Olga i Stefania wyjaśniły uczniom czym jest park kulturowy i opowiedziały historię walki o tę ideę przez część mieszkańców Zakopanego. Pokazały nakręcony w tym celu reportaż (z czerwca tego roku) i spot pt. „Nie chcemy wstydzić się Krupówek”.

Wydaje nam się, że prezentacja zainteresowała uczniów. W ramach przedstawienia projektu, tak jak poprzednim razem, została przeprowadzona ankieta, w której pytaliśmy o zdanie uczniów na temat Krupówek. Wyniki ankiet różnią się od tych przeprowadzonych w naszej szkole. Okazało się, że udało nam się przekonać dużo osób do popierania tej idei. Tym razem grono słuchaczy było mniejsze. 20 osób, z 24 popiera pomysł powstania parku kulturowego na Krupówkach. 9 osób uważa, że deptak powinien pełnić funkcję rekreacyjną, 7- handlową, 15- turystyczną oraz 17- funkcję wizerunku Zakopanego. Ku naszemu zdziwieniu dwie osoby uważają, że nic nie powinno się zmienić na Krupówkach, 8 osób popiera idee stworzenia większej ilości miejsc spotkań. Zmniejszenie ilości reklam oraz ujednolicenie ich charakteru wybrało 17 osób. Według 13 powinno zostać zabronione spacerowanie ludziom w przebraniach miśków po Krupówkach. Usunięcie handlu ulicznego niezwiązanego z regionem wydaje się dobrym wyjściem dla 6 osób, 10 zaznaczyło pomysł wyremontowania kamienic. Natomiast według 2 osób powinien powiększyć się handel regionalny. Krupówki ocenione zostały w skali od 1-10, na 5,45. Wydaje nam się, że większość osób zrozumiało co chcieliśmy przekazać.

(red)


Powiązane artykuły

Artyści są niepokonani

Klaudia Wiśniowska (kl. VI), Adrian Wiśniowski (kl. V), Aleksandra Banak (kl. VII), Paweł Dziedzina (kl. IX) zostali zwycięzcami, w swoich kategoriach wiekowych, Amatorskiego Turnieju Badmintona o mistrzostwo Zakopanego. Turniej odbył się 6 grudnia w sali […]

Czytaj więcej

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa IV.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa IV:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content