ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Karolcia w krakowskim tramwaju

8 listopada klasy II i III z naszej szkoły odwiedziły Kraków.

Byliśmy w Teatrze Współczesnym na przedstawieniu „Karolcia”, później poszliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie były tramwaje. Na końcu poszliśmy do sali, która nazywa się interaktywna i były tam rzeczy, jak np. światło, które zapalało się wtedy, jak złapało się dwa guziki.

Rebeka Kredatus

(…) Byliśmy w Teatrze Współczesnym:) Podobało mi się, bo moja babcia była z zawodu aktorką. Teraz nie żyje:( Pracowała w Teatrze Witkacego – to Jadwiga Siemaszko.

Byliśmy też w MJM, czyli Muzeum Inżynierii Miejskiej.  Była tam sztuczna inteligencja, która była dziwna. Przeszkadzało mi to, że nie miałam internetu w autobusie.

Amelia Siemaszko

(…) Byliśmy na wystawie starych krakowskich tramwajów a później poszliśmy do „To jest takie proste”, czyli różne interaktywne i nie tylko rzeczy. Najbardziej podobało mi się, że nic mi się nie nie podobało. W drodze powrotnej jechaliśmy do Mc Donalds.

Piotr Bystrowski

(…) Najbardziej podobała mi się sala interaktywna, w której była kolorowa podłoga z diodami, które zapalały się pod wpływem ciężaru.

Kasia Słodyczka

(…) Jak już dojechaliśmy do Krakowa, to najpierw poszliśmy do takiego pomieszczenia, gdzie pokazywali nam jak w dawnych czasach działały tramwaje. Jak uż wyszliśmy, to poszliśmy do teatru na spektakl pod tytułem „Karolcia” i podobało mi się bardzo. (…)

Jagna Walkosz


Powiązane artykuły

Uczniowie bez plecaków

3 kwietnia w naszej szkole zorganizowany został tzw. dzień bez plecaka.  Pomysł pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ostatnio rozpowszechniony został również w polskich szkołach.

Czytaj więcej

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi. Jak się dowiedzieliśmy, zadanie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content