ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kasia Lassak na „Piosenkarni” w Krakowie

Katarzyna Lassak, uczennica naszej szkoły wystąpiła wraz z zakopiańskim zespołem CHUCHU w finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” w Krakowie. Koncert odbył się 12 listopada na scenie PWST im. St. Wyspiańskiego. Impreza zorganizowana została w ramach Festiwalu Twórczości „Korowód”, którego inicjatorem jest „Fundacja Piosenkarnia Anny Treter”. Do finału spośród wszystkich zgłoszonych wybrano piętnastu uczestników. Kasia była najmłodszą z nich.

Zespół CHUCHU to muzyczny projekt byłego nauczyciela naszej szkoły, Jarosława Hulbója (gitara akustyczna). Do współpracy zaprosił Kasię Lassak (wokal) oraz Jakuba Hubickiego (akordeon), Łukasza Wierciocha (perkusonalia), Marię Tombińską (wiolonczela), Marcina Cghryczyka (bas). Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu trzech utworów demo na płycie CD. Grupa CHUCHU zgłosiła trzy utwory, do których teksty napisał Jarosław Hulbój. Muzykę do jednej piosenki skomponował Jakub Hubicki, do dwóch pozostałych – Jarosław Hulbój.

(red)


Powiązane artykuły

Twórcze Szaleństwo

W październiku w ramach zajęć biologii z panią Pauliną Zimak klasa pierwsza gimnazjum prezentowała modele komórek roślinnych, zwierzęcych lub bakterii. Projekty zleciła pani Paulina wszystkim uczniom w ramach realizowania tematu „Komórkowa budowa organizmów”.

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

Wernisaż poplenerowy. „Czas” minął, lecz pozostaną wspomnienia

28. października w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji popularnie nazywanego „TTA” w Zakopanem odbył się długo oczekiwany przez rodziców i uczniów poplenerowy wernisaż. Przedstawione na nim zostały owoce pracy plenerowej wszystkich uczniów szkoły. Prawie od początku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content