ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa szósta udźwiękowiała film

W piątek, 18 października 2013 r., w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja, na której wszystkie klasy obejrzały krótki, 4-minutowy film animowany, oparty na podstawie nowozelandzkiego mitu powstania świata. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu została przygotowana przez klasę szóstą.

Była to prezentacja, do której nasi uczniowie nagrywali brzmienie różnych instrumentów, podczas 3-dniowych warsztatów dźwiękowych. Zajęcia trwały od środy, 16 października do piątku 18 października. Polegały one na tym, że uczniowie szóstej klasy pracowali nad przygotowaniem nowej ścieżki dźwiękowej do  filmu, którego autorką jest studentka ostatniego roku łódzkiej filmówki. Używali do tego swoich głosów, różnych efektów, ale także instrumentów, takich jak: flet, skrzypce, akordeon, fortepian oraz grzechotka afrykańska. Zajęcia te, prowadzone były przez pana Patryka Zakrockiego. Jest on muzykiem, improwizatorem oraz kompozytorem. Jest także autorem muzyki do filmów i spektakli teatralnych oraz założycielem „Zakładu produkcji dźwięku”. Obecnie gra na skrzypcach w duecie SzaZa. Pan Patryk był u nas na tegorocznym plenerze w Rowach, na którym prowadził warsztaty muzyczne. Prezentacja filmu animowanego wszystkim bardzo się podobała, a sam pan Patryk był mile zaskoczony pomysłami naszych uczniów.

Emilia Tycner

warsztaty sfinansowało Stowarzyszenie Wolna POSA

Powiązane artykuły

Podręczniki na rok szkolny 2017/18

Drodzy Rodzice, W ramach dotacji rządowej szkoła zamawia część podręczników i ćwiczeń do przedmiotów ogólnokształcących. Proszę śledzić informacje w dzienniku elektronicznym, które podręczniki kupujecie Państwo sami dla dziecka na przyszły rok szkolny, które natomiast będą […]

Czytaj więcej

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Czytaj więcej

Zapraszamy na poplenerowy wernisaż

We wtorek, 21 października w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji (dawne TTA) odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej dorobek uczniów naszej szkoły z pleneru artystycznego Sianożęty 2014. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje muzyczne, taneczne i multimedialne. Początek o […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content