ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa szósta udźwiękowiała film

W piątek, 18 października 2013 r., w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja, na której wszystkie klasy obejrzały krótki, 4-minutowy film animowany, oparty na podstawie nowozelandzkiego mitu powstania świata. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu została przygotowana przez klasę szóstą.

Była to prezentacja, do której nasi uczniowie nagrywali brzmienie różnych instrumentów, podczas 3-dniowych warsztatów dźwiękowych. Zajęcia trwały od środy, 16 października do piątku 18 października. Polegały one na tym, że uczniowie szóstej klasy pracowali nad przygotowaniem nowej ścieżki dźwiękowej do  filmu, którego autorką jest studentka ostatniego roku łódzkiej filmówki. Używali do tego swoich głosów, różnych efektów, ale także instrumentów, takich jak: flet, skrzypce, akordeon, fortepian oraz grzechotka afrykańska. Zajęcia te, prowadzone były przez pana Patryka Zakrockiego. Jest on muzykiem, improwizatorem oraz kompozytorem. Jest także autorem muzyki do filmów i spektakli teatralnych oraz założycielem „Zakładu produkcji dźwięku”. Obecnie gra na skrzypcach w duecie SzaZa. Pan Patryk był u nas na tegorocznym plenerze w Rowach, na którym prowadził warsztaty muzyczne. Prezentacja filmu animowanego wszystkim bardzo się podobała, a sam pan Patryk był mile zaskoczony pomysłami naszych uczniów.

Emilia Tycner

warsztaty sfinansowało Stowarzyszenie Wolna POSA

Powiązane artykuły

Najmłodsi dla Świętego Mikołaja

6 grudnia 2021 roku w odbył się Koncert Mikołajkowy. Wzięły w nim udział klasy od I do III. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne przed Św. Mikołajem.

Czytaj więcej

Szkolna orkiestra w Tatrach

12 lutego 2016 roku w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej odbył się koncert naszej szkolnej orkiestry. Poświęcony został patronowi naszej szkoły – Mieczysławowi Karłowiczowi w 107 rocznicę śmierci oraz okazji 70 – lecia Państwowej Szkoły […]

Czytaj więcej

Ważna lekcja

10 grudnia 2018 r. klasy VIII i IX odwiedziły muzeum obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content