ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Tyńcu w Opactwie Tynieckim. Zwiedzanie opactwa urozmaiciły plastyczne warsztaty, podczas których wszyscy zapoznali się motywami charakterystycznymi dla architektury romańskiej, by później wykorzystać tę wiedzę w swoich pracach.

Bardzo interesującą multimedialną lekcją historii było zwiedzanie podziemi krakowskiego rynku. Dzień w Krakowie zakończył seans w kinie „Asterix i Obelix” w 3d. Organizatorkami wycieczki były pani Magdalena Łukasik i Ewa Czerwieniec.

(red)


Powiązane artykuły

POSA na Salonie Marcowym 2018

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły licznie odwiedzili Miejską Galerię Sztuki, gdzie mogli uczestniczyć w Salonie Marcowym 2018. Były tam trzy klasy: III, V i VI.

Czytaj więcej

Junior reporter: Koncert Disney Pixar

30.05.2014 klasy 1, 2 i 3 Szkoły Artystycznej wybrały się do Krakowa na koncert Disney Pixar, gdzie grała orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Tam mieliśmy posłuchać wspaniałej muzyki do fragmentów filmów Disney’a.

Czytaj więcej

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content