ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Tyńcu w Opactwie Tynieckim. Zwiedzanie opactwa urozmaiciły plastyczne warsztaty, podczas których wszyscy zapoznali się motywami charakterystycznymi dla architektury romańskiej, by później wykorzystać tę wiedzę w swoich pracach.

Bardzo interesującą multimedialną lekcją historii było zwiedzanie podziemi krakowskiego rynku. Dzień w Krakowie zakończył seans w kinie „Asterix i Obelix” w 3d. Organizatorkami wycieczki były pani Magdalena Łukasik i Ewa Czerwieniec.

(red)


Powiązane artykuły

Świąteczne radio

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy VIII zapraszają na efekt swojej warsztatowej pracy podczas zajęć dziennikarskich. Posłuchajcie audycji radiowej w świątecznej odsłonie.

Czytaj więcej

Czas pomyśleć o przyszłości

Ferie zimowe dobiegły końca. Większość szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna nabór do swoich placówek. Klasa 3 gimnazjum zaczyna już myśleć o swojej przyszłości, dlatego niektóre osoby zamierzają wybrać szkoły ukierunkowane. Do tej grupy należą między innymi Kasia […]

Czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne zakończone

Uczniowie z klasy II gimnazjum fakultetu plastycznego zakończyli już tegoroczne warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Bogdana Kiwaka. Zapraszamy do galerii zdjęć – efektów ich pracy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content