ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Tyńcu w Opactwie Tynieckim. Zwiedzanie opactwa urozmaiciły plastyczne warsztaty, podczas których wszyscy zapoznali się motywami charakterystycznymi dla architektury romańskiej, by później wykorzystać tę wiedzę w swoich pracach.

Bardzo interesującą multimedialną lekcją historii było zwiedzanie podziemi krakowskiego rynku. Dzień w Krakowie zakończył seans w kinie „Asterix i Obelix” w 3d. Organizatorkami wycieczki były pani Magdalena Łukasik i Ewa Czerwieniec.

(red)


Powiązane artykuły

Najmłodsi na deskach teatru

9 czerwca w kawiarni Teatru Witkacego w Zakopanem najmłodsi uczniowie naszej szkoły opowiedzieli nam o przygodach „Małego księcia”. Bohater książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego odwiedził nas za sprawą przedstawienia teatralnego przygotowanego pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk. […]

Czytaj więcej

Wspomnienie o Wisławie Szymborskiej

16 kwietnia 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum POSA z panem Michałem Rusinkiem.

Czytaj więcej

Z turystyką Tatr za pan brat

30 września odbyła się wycieczka klasy 6 na Halę Gąsienicową przez Kasprowy Wierch. Wyjście odbyło się w ramach zajęć dla klas 4 – 6 organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content