ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Był to koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją pani Agnieszki Kreiner, która do wspólnego kolędowania zaprosiła  wybitnych solistów: Andrzeja Bieniasa (bas), Zofię Kilanowicz (sopran), Jakuba Pawlika (tenor) oraz uczniów z Zespołów Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem pod dyrekcją Elżbiety Cukier. Nasi uczniowie zaśpiewali kilka góralskich pastorałek rozpoczynając cały koncert.

Martyna Kasprzycka


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej

1 POEZOPOSANALIA – 2011

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Szkoły, którego najważniejszym wydarzeniem będzie konkurs poetycki. Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem […]

Czytaj więcej

Smutny osiołek

10 czerwca mieliśmy niepowtarzalną okazję ujrzenia umiejętności aktorskich uczniów klasy II. Uczniowie zaprezentowali przed publicznością spektakl pt. „Bajka o smutnym osiołku”. Klasę do występu przygotowała pani Katarzyna Pietrzyk.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content