ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Był to koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją pani Agnieszki Kreiner, która do wspólnego kolędowania zaprosiła  wybitnych solistów: Andrzeja Bieniasa (bas), Zofię Kilanowicz (sopran), Jakuba Pawlika (tenor) oraz uczniów z Zespołów Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem pod dyrekcją Elżbiety Cukier. Nasi uczniowie zaśpiewali kilka góralskich pastorałek rozpoczynając cały koncert.

Martyna Kasprzycka


Powiązane artykuły

„Grupa o mało co taka sama” zagrała dla Absolwentów 2010

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczystość „Profesorów”, podczas której, w ten tradycyjny już dla POSA sposób, pożegnaliśmy opuszczających nas gimnazjalistów z klasy III. „Profesory 2010” zorganizowała Akademia Profesorów, tym razem zamieniona […]

Czytaj więcej

Mistrzowskie felietony

24 marca pan Maciej Pinkwart, założyciel i nauczyciel naszej szkoły obchodził w Willi Kmicic swoje 70 urodziny oraz 50 rocznicę twórczości literackiej.

Czytaj więcej

Śpiewać każdy może i to w każdym języku świata

1 lutego 2013r. w naszej szkole, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki „ Posa Music Show”. Zasady są dosyć proste: może się zgłosić każdym uczeń a trzeba zaśpiewać piosenkę w dowolnym obcym języku. W tym roku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content