ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych lub bakterii. Dzieła wykonane były z wielu materiałów np. z plasteliny, gipsu, piłki, owoców, tektury nici. śrub, styropianu itp. Dzięki temu ławki uczniów zamieniły się w kolorowy, bujny świat komórkowy.

Projekty zleciła pani Paulina wszystkim uczniom w ramach realizowania tematu „Komórkowa budowa organizmów”.. W klasie uczniowie prezentowali dzieła opisując elementy, konstrukcję oraz użyte materiały. Prace oceniane były pod względem ilości włożonej pracy oraz efektu końcowego. Tworzenie modeli przyniosło uczniom wiele zabawy i miłych wrażeń.

Angelika Jurkowska

Fot. Paulina Zimak-Piekarczyk


Powiązane artykuły

Samorząd Szkolny na parkiecie

W środę, 30 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, długo wyczekiwana dyskoteka szkolna. Na tańce wybrano salę lustrzaną w budynku szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

Beatbox w naszej szkole

4 i 5 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach beatboxu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz gimnazjaliści. Warsztaty były prowadzone przez znanego w Polsce Beatboxera- Patryka Tik Taka- […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka pokonała całą Polskę!

Katarzyna Lassak- absolwentka naszej szkoły wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content