ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Narzędzia do uczestnictwa w zajęciach – Komunikator Skype

Szanowni uczniowie,
w związku z zaistniałą sytuacją nasza nauka w najbliższym czasie odbywać się będzie, jak już zapewne doskonale wiecie, zdalnie.  Do tego celu będziemy potrzebowali odpowiednich narzędzi o których mowa poniżej.

Podstawowym oprogramowaniem przy użyciu którego będziemy kontaktować się w czasie lekcji będzie darmowy komunikator internetowy Skype. Mam nadzieję, że narzędzie to pozwoli nam sprawnie kontaktować się w czasie naszych zajęć. Niektóre materiały i zadania będę przesyłał Wam za pośrednictwem poczty e-mail.

Podstawowym warunkiem uczestniczenia w zajęciach online będzie posiadanie przez Was na swoich komputerach / laptopach zainstalowanego komunikatora internetowego Skype. Jeśli posiadacie już taki komunikator bardzo proszę o przesłanie do mnie na adres: informatyk@zpsa.edu.pl swoich nazw użytkowników i oczekiwanie na zaproszenie dołączenia do grupy.


Uwaga: poniżej informacja jak odczytać nazwę użytkownika Skype

 

Jeśli nie posiadacie jeszcze komunikatora Skype musicie go zainstalować.

W tym celu należy:

  • wejść na adres https://www.skype.com/pl/get-skype/ 
  • wybrać odpowiedni typ systemu operacyjnego zainstalowanego w komputerze i pobrać odpowiedni instalator
  • uruchomić pobrany plik instalatora i postępować zgodnie ze wskazówkami instalacji programu wyświetlanymi na ekranie komputera w czasie procesu instalacji
  •  ustalić nazwy użytkownika
  • przesłać nazwę użytkownika na adres: informatyk@zpsa.edu.pl
  • oczekiwać na zaproszenie do lekcji online. Po otrzymaniu zaproszenia trzeba je będzie oczywiście zaakceptować, by móc dołączyć do grupy.

 

 

 


Powiązane artykuły

Cyberbezpieczeństwo – klasa IV

Materiał nr 1 – kontynuacja zajęć związanych z poznawaniem działania Internetu. Materiał dotyczy istotnych zagadnień związanych związanych z cyberbezpieczeństwem. Link do materiału  

Czytaj więcej
Skip to content