ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc oraz Maciej Kiełpiński, którzy zagrali utwory Chopina, aby uczcić kończący się już powoli jego rok. Zagościła u nas także śpiewaczka operowa, pani Dobromiła Lebiecka-Brynkus, z Nowego Targu, która jest jedną z kilkunastu już profesjonalnych muzyków, którzy zgodzili się wystąpić w naszej szkole bez pieniężnego wynagrodzenia.

Na pierwszy ogień poszli uczniowie z najmłodszego zespołu, do którego zaliczają się uczniowie IV klasy oraz ochotniczo dwie dziewczynki z III klasy. Zagrali oni dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Zaraz po nich na scenę weszła Marcelina Budz, a potem wszystkich zachwycił występ najstarszej orkiestry pana Wagnera. Zaprezentowała nam ona trzy kolędy: „Hej w dzień narodzenia”, „Cicha noc” i „Gdy się Chrystus rodzi”, a rolę solistki pełniła pani Dobromiła, której piękny głos zachwycił każdego na sali. Następnie wystąpiło dwoje pianistów – Maciej Kiełpiński i Anna Gluc, a na koniec znowu na scenie pojawiła się najstarsza orkiestra oraz pani Dobromiła i wykonali oni trzy ostatnie kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, oraz „Jezus malusieńki”.

Na sali panowała bardzo przyjemna, świąteczna atmosfera, którą podkreślała pani Mirosława Lubowicz rozdająca każdemu wykonawcy po jednym cukierku w błyszczącym opakowaniu, które były od „Dobrego Ducha”, jak sama powiedziała.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Wykaz podręczników do zakupienia w klasach na rok szkolny 2022/2023

  WYKAZ-PODRECZNIKOW-DO-ZAKUPIENIA-W-POSZCZEGOLNYCH-KLASACH-POSA-NA-ROK-SZKOLNY-2022(2)

Czytaj więcej

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.

Czytaj więcej

Barabaszowy koncert

28.11.2018 r.w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się koncert orkiestry smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, pod kierownictwem pana Cezarego Wagnera poświęcony Stanisławowi Barabaszowi.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content