ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc oraz Maciej Kiełpiński, którzy zagrali utwory Chopina, aby uczcić kończący się już powoli jego rok. Zagościła u nas także śpiewaczka operowa, pani Dobromiła Lebiecka-Brynkus, z Nowego Targu, która jest jedną z kilkunastu już profesjonalnych muzyków, którzy zgodzili się wystąpić w naszej szkole bez pieniężnego wynagrodzenia.

Na pierwszy ogień poszli uczniowie z najmłodszego zespołu, do którego zaliczają się uczniowie IV klasy oraz ochotniczo dwie dziewczynki z III klasy. Zagrali oni dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Zaraz po nich na scenę weszła Marcelina Budz, a potem wszystkich zachwycił występ najstarszej orkiestry pana Wagnera. Zaprezentowała nam ona trzy kolędy: „Hej w dzień narodzenia”, „Cicha noc” i „Gdy się Chrystus rodzi”, a rolę solistki pełniła pani Dobromiła, której piękny głos zachwycił każdego na sali. Następnie wystąpiło dwoje pianistów – Maciej Kiełpiński i Anna Gluc, a na koniec znowu na scenie pojawiła się najstarsza orkiestra oraz pani Dobromiła i wykonali oni trzy ostatnie kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, oraz „Jezus malusieńki”.

Na sali panowała bardzo przyjemna, świąteczna atmosfera, którą podkreślała pani Mirosława Lubowicz rozdająca każdemu wykonawcy po jednym cukierku w błyszczącym opakowaniu, które były od „Dobrego Ducha”, jak sama powiedziała.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Tajemnice fotografii otworkowej

10 grudnia, zamiast uczyć się, jak na co dzień, klasa VI szkoły podstawowej poznawała tajniki fotografii otworkowej. Przewodnikiem po tej niezwykłej krainie fotografii był pan Bogdan Kiwak. Klasa VI ze zniecierpliwieniem czekała, aż nadejdzie godzina […]

Czytaj więcej

Las w klasie

10.10.2017r. klasa druga gimnazjum urządziła sobie w sali swój własny las.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content