ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert kolęd

W ciemny, zimowy wieczór, 21 grudnia, w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się świąteczny koncert zespołów pana Wagnera. Gościnnie wystąpiło w nim także troje pianistów, uczniów pani Marii Lafarowicz Trościanki – Marcelina Budz, Anna Gluc oraz Maciej Kiełpiński, którzy zagrali utwory Chopina, aby uczcić kończący się już powoli jego rok. Zagościła u nas także śpiewaczka operowa, pani Dobromiła Lebiecka-Brynkus, z Nowego Targu, która jest jedną z kilkunastu już profesjonalnych muzyków, którzy zgodzili się wystąpić w naszej szkole bez pieniężnego wynagrodzenia.

Na pierwszy ogień poszli uczniowie z najmłodszego zespołu, do którego zaliczają się uczniowie IV klasy oraz ochotniczo dwie dziewczynki z III klasy. Zagrali oni dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Zaraz po nich na scenę weszła Marcelina Budz, a potem wszystkich zachwycił występ najstarszej orkiestry pana Wagnera. Zaprezentowała nam ona trzy kolędy: „Hej w dzień narodzenia”, „Cicha noc” i „Gdy się Chrystus rodzi”, a rolę solistki pełniła pani Dobromiła, której piękny głos zachwycił każdego na sali. Następnie wystąpiło dwoje pianistów – Maciej Kiełpiński i Anna Gluc, a na koniec znowu na scenie pojawiła się najstarsza orkiestra oraz pani Dobromiła i wykonali oni trzy ostatnie kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, oraz „Jezus malusieńki”.

Na sali panowała bardzo przyjemna, świąteczna atmosfera, którą podkreślała pani Mirosława Lubowicz rozdająca każdemu wykonawcy po jednym cukierku w błyszczącym opakowaniu, które były od „Dobrego Ducha”, jak sama powiedziała.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content