ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy.

Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Na początku swoje umiejętności zaprezentowali młodzi, ukraińscy artyści, którzy zapowiadani przez panią Bogdanę Pivnenko zagrali głównie na skrzypcach. Na koniec artystka fantastycznie wykonała kilka nadprogramowych utworów. Na koncercie można było usłyszeć utwory m.in. J.S.Bacha, A.Vivaldiego, J.Brahmsa, P.Sarasate, P. Czajkowskiego, M Skoryka, N.Paganiniego oraz W. Sylwestrowa.

tekst i fot. Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Pixar i Concert- wydarzenie multimedialne

W piątek 30 maja 2014 r. o godz. 8:00 klasy: pierwsza, druga i trzecia szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Justyną Jasiorkowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Katarzyną Rogowską, wyruszyły na multimedialny koncert do […]

Czytaj więcej

Zaproszenie na wernisaż poplenerowej wystawy – Rowy 2013

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem wraz ze Stowarzyszeniem Wolna POSA i Radą Rodziców POSA zapraszają na prezentację prac uczniów szkoły, które powstały podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu 2013 roku w Rowach […]

Czytaj więcej

Wystawa projektowania graficznego

W szkolnej galerii w ostatnich dniach pojawiła się nowa wystawa. Można oglądać prace, których autorami są uczniowie fakultetu plastycznego z klasy VII i VIII wykonane podczas zajęć projektowania graficznego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content