ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy.

Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Na początku swoje umiejętności zaprezentowali młodzi, ukraińscy artyści, którzy zapowiadani przez panią Bogdanę Pivnenko zagrali głównie na skrzypcach. Na koniec artystka fantastycznie wykonała kilka nadprogramowych utworów. Na koncercie można było usłyszeć utwory m.in. J.S.Bacha, A.Vivaldiego, J.Brahmsa, P.Sarasate, P. Czajkowskiego, M Skoryka, N.Paganiniego oraz W. Sylwestrowa.

tekst i fot. Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające […]

Czytaj więcej

Awangardowe Profesory 2011

W środę – 15 czerwca, po południu w kawiarni Teatru Witkacego odbyła się coroczna uroczystość wręczenia „Profesorów”. Jest to specjalne pożegnanie odchodzących z naszej szkoły uczniów klasy III gimnazjum przygotowywane przez grono profesorskie. Nauczyciele co […]

Czytaj więcej

Bieganie popłaca

W tym tygodniu nieoficjalnie przyznane zostały nagrody dla najwytrwalszych plenerowych biegaczy naszej szkoły. Na śmiałków czekały medal i karta podarunkowa do sieci sklepów Empik.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content