ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kopciuszek, cyrkowiec, czy Królowa Śniegu?

31 marca, w kawiarni Teatru Witkacego w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się pokaz teatralny klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Artyści zaprezentowali trzy sztuki. Klasa pierwsza wystąpiła jako artystyczna grupa cyrkowa, przedstawiając wiersze znanych polskich poetów. Klasa druga zagrała „Królową śniegu”, a klasa trzecia pokazała sztukę „Kopciuszek” z elementami komediowymi.

Wszystkie spektakle wyreżyserowała pani Katarzyna Pietrzyk, nauczycielka teatru w naszej szkole, aktorka Teatru Witkacego, a muzykę przygotował pan Tomasz Paluch. Na pokazie zjawiło się nie tylko wielu rodziców i nauczycieli, ale też przybyło wiele osób z zewnątrz, co spowodowało, że dzieci miały jeszcze większą motywację do jak najlepszego odegrania swojej roli. Trzeba również zaznaczyć, że uczniowie dostali niełatwe role, a wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. – Roli było się łatwo nauczyć, ale był lekki stres. Spektakl się udał, ale parę dzieci powiedziało rolę za swoich kolegów, bo zapomnieli  swojej roli. W niektórych momentach publiczność się śmiała albo biła brawo – krótko występ skomentowała Maja Paluch, aktorka z klasy trzeciej, wcielająca się w rolę złej siostry Kopciuszka.

Kolejne pokazy innych klas już wkrótce.

Natalia Paluch

fot. Tomasz Paluch


Powiązane artykuły

Ratujemy Krupówki

W czwartek 20.11 literaci z klasy 3 gimnazjum POSA zorganizowali spotkanie z gimnazjalistami w naszej szkole artystycznej. Przedstawili dwa filmy pt.”Nie chcemy wstydzić się Krupówek”, w których pokazali naszą najsłynniejszą ulicę Zakopanego. W ten sposób […]

Czytaj więcej

Dojrzeć swoją małą ojczyznę

Od środy nasza szkoła weźmie udział w projekcie pod hasłem „Dojrzeć swoją małą ojczyznę”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – interwencje 2019”. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia z malarstwa […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka pokonała całą Polskę!

Katarzyna Lassak- absolwentka naszej szkoły wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content