ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kopciuszek, cyrkowiec, czy Królowa Śniegu?

31 marca, w kawiarni Teatru Witkacego w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się pokaz teatralny klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Artyści zaprezentowali trzy sztuki. Klasa pierwsza wystąpiła jako artystyczna grupa cyrkowa, przedstawiając wiersze znanych polskich poetów. Klasa druga zagrała „Królową śniegu”, a klasa trzecia pokazała sztukę „Kopciuszek” z elementami komediowymi.

Wszystkie spektakle wyreżyserowała pani Katarzyna Pietrzyk, nauczycielka teatru w naszej szkole, aktorka Teatru Witkacego, a muzykę przygotował pan Tomasz Paluch. Na pokazie zjawiło się nie tylko wielu rodziców i nauczycieli, ale też przybyło wiele osób z zewnątrz, co spowodowało, że dzieci miały jeszcze większą motywację do jak najlepszego odegrania swojej roli. Trzeba również zaznaczyć, że uczniowie dostali niełatwe role, a wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. – Roli było się łatwo nauczyć, ale był lekki stres. Spektakl się udał, ale parę dzieci powiedziało rolę za swoich kolegów, bo zapomnieli  swojej roli. W niektórych momentach publiczność się śmiała albo biła brawo – krótko występ skomentowała Maja Paluch, aktorka z klasy trzeciej, wcielająca się w rolę złej siostry Kopciuszka.

Kolejne pokazy innych klas już wkrótce.

Natalia Paluch

fot. Tomasz Paluch


Powiązane artykuły

Plener Pieniny w obiektywie Małgosi Orawiec

Plener pieniński klas IV – VI był bardzo udany. Zapraszamy do galerii zdjęć Małgosi Orawiec z klasy VI.

Czytaj więcej

Wybuchowa klasa

We wtorek, czyli 7 listopada pani Paulina Zimak-Piekarczyk zorganizowała lekcję chemii, na której uczniowie klasy ósmej robili różne doświadczenia oraz sprawdzali wiarygodność definicji i procesów opisanych w podręczniku. Lekcja podobała się wszystkim.

Czytaj więcej

POEZOPOSANALIA – JUŻ W ŚRODĘ

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA Pierwszy Festiwal Szkoły zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim zapewne z niecierpliwością  oczekiwane ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego. Początek już w środę. Zapraszamy. POEZOPOSANALIA 30-31 marca […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content