ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Którędy na Hawaje?

W czwartek 28 maja, 2015 roku, w sali koncertowej naszej szkoły odbyły się coroczne TOPIKI-wybór najpopularniejszego ucznia w szkole. Konkurs jest rozgrywany w trzech kategoriach: klasy od I-III, IV-VI i gimnazjum.  Kategorie miały swoje nazwy: klasy od I- III „Hula”, klasy IV- VI „Lej” i gimnazjum „Surf”.W tym roku zwycięzcami zostali: Franciszek Suchowian z klasy I, Maria Michniewska z klasy VI oraz Martyna Kasprzycka z klasy VIII.

Organizatorem TOPIK-ów był , jak co roku, fakultet literacki z klasy III gimnazjum. Tematem imprezy były „Hawaje”. Uroczystość prowadziły Olga Gębik oraz Stefania Mitan- Abel. Topiki rozpoczęły się o godzinie 9.00 i jak zwykle, na początek przeprowadzono konkurs na najlepiej przebraną klasę. Stroje oceniane były przez p. Aleksandrę Kowal- Kozłowską, p. Annę Maciejewską oraz p. Krzysztofa Wiśniowskiego. W klasach od I- III wygrała klasa II, w kategorii IV- VI  klasa VI i w kategorii gimnazjum klasa I. Następnie rozpoczęły się występy klas, promujące swoich kandydatów. W tym roku nie można było nakręcać filmów. Wszystko miało dziać się na żywo.

Po krótkich prezentacjach, które w większości nawiązywały do tańca Hula, ale nie tylko, odbyło się głosowanie. Żaden uczeń nie mógł głosować na swoją klasę. Pozliczeniu głosów w pierwszej kategorii Topikiem został Franciszek Suchowian, w dugiej zwyciężyła Maria Michniewska reprezentująca klasę VI, a w trzeciej kategorii wygrała Martyna Kasprzycka, z klasy II gimnazjum. Nagrodą były statuetki – ananasy oraz pieniądze dla klasy. Fundatorem, jak co roku, jest Rada Rodziców POSA.

Kasia Walczewska

fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Po plenerze – relacje i wspomnienia

We wrześniu, klasy od II-IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pojechały na dwutygodniowy plener artystyczny do Rowów. Organizatorem wyjazdu była Rada Rodziców oraz Nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Przed nami wernisaż poplenerowy, na którym zobaczymy efekty pracy […]

Czytaj więcej

Konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”

20 maja odbył się w naszej szkole konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”. Organizatorem konkursu byla pani Monika Koba. Wzięło w nim udział 14 uczestników w tańcu solo i w tańcu grupowym. Jako solistka […]

Czytaj więcej

Recital i egzamin w jednym

28 kwietnia na sali koncertowej w naszej szkole odbył się recital fortepianowy ucznia klasy IX – Jana Kudasika.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content