ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kultura i natura

30.04.14 klasa V POSA odbyła zajęcia dydaktyczne w TPN, pod hasłem „Kultura i Natura”. Pod przewodnictwem p. Małgorzaty Kot udaliśmy się z Kuźnic na Kalatówki, gdzie dzieci zapoznały się z historią pasterstwa tatrzańskiego.

Następnie w Pustelni brata Alberta obejrzeliśmy wystawę jemu poświęconą i słuchaliśmy ciekawych historii z jego życia opowiadanych przez siostrę Albertynkę. Dzieci szkicowały pustelnie i jej otoczenie. Dalszym punktem zajęć było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Kuźnckiej siedzibie TPN oraz poznanie historii działalności hrabiego Wł. Zamoyskiego i jego matki Jadwigi Zamoyskiej. W dawnym kuźnickim spichlerzu uczniowie samodzielnie przygotowywali krótkie wypowiedzi na temat historii Kuźnic, Księżówki i Alei Przewodników Tatrzańskich.

W czasie trwania zajęć zwracaliśmy uwagę na spotykane rośliny i zwierzęta tatrzańskie.

Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Amerykański śpiew

26.03.2018r. w kościele św. krzyża odbył się koncert amerykańskiego licealnego chóru z Minesoty. – Śpiewali wielkanocne i pasyjne utwory – relacjonuje jedna z uczennic naszej szkoły, Paulina Socha, która wysłuchała koncertu.

Czytaj więcej

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Zapraszamy na najnowsze wydanie audycji radia ART FM

W ramach warsztatów dziennikarskich fakultet literacki z klasy VIII przygotował kolejny odcinek szkolnego radia. Zapraszamy do wysłuchania:   artfm4

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content