ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Kultura i natura

30.04.14 klasa V POSA odbyła zajęcia dydaktyczne w TPN, pod hasłem „Kultura i Natura”. Pod przewodnictwem p. Małgorzaty Kot udaliśmy się z Kuźnic na Kalatówki, gdzie dzieci zapoznały się z historią pasterstwa tatrzańskiego.

Następnie w Pustelni brata Alberta obejrzeliśmy wystawę jemu poświęconą i słuchaliśmy ciekawych historii z jego życia opowiadanych przez siostrę Albertynkę. Dzieci szkicowały pustelnie i jej otoczenie. Dalszym punktem zajęć było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Kuźnckiej siedzibie TPN oraz poznanie historii działalności hrabiego Wł. Zamoyskiego i jego matki Jadwigi Zamoyskiej. W dawnym kuźnickim spichlerzu uczniowie samodzielnie przygotowywali krótkie wypowiedzi na temat historii Kuźnic, Księżówki i Alei Przewodników Tatrzańskich.

W czasie trwania zajęć zwracaliśmy uwagę na spotykane rośliny i zwierzęta tatrzańskie.

Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

POSA na zimowo

W środę, 16.03 klasy I-VIII POSA uczestniczyły w zimowych zawodach szkolnych odbywających się pod Nosalem. Uczniowie konkurowali w trzech kategoriach: na nartach, snowboardzie oraz zjeździe na „byle czym”.

Czytaj więcej

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

Spotkanie z lekarzem dusz

7 marca 2011roku rozpoczęły się warsztaty pantomimiczne. Warsztaty prowadził pan Tadeusz Dylawerski, który na co dzień jest aktorem w teatrze. Zajęcia odbyły się w budynku Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W zajęciach uczestniczyły klasy podstawówki od […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content