ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Les Miserables” i Warszawa zimową porą

25.02.2011 gimnazjaliści POSA wyjechali do Warszawy. Głównym celem wycieczki był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Roma pt. „Les Miserables”.

W miniony piątek, o godzinie 04.20 nad ranem gimnazjum POSA ruszyło na podbój Warszawy zimową porą. Zbiórka przed szkołą o tak wczesnej porze niektórych uczniów „orzeźwiła”, innych zaś jeszcze bardziej zmęczyła. Po sprawdzeniu wynajętego autokaru przez policję młodzież wraz z opiekunami mogła zająć swoje miejsca. A także wybrać odpowiednie pozycje do spędzenia siedmiu godzin w tymże autokarze. Po 12.00 dotarliśmy do progów stolicy. Jako pierwsze mieliśmy w planie zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Niestety nie udało się tam wejść, z powodu braku miejsc w dysponowanym przez nas czasie. Natomiast mieliśmy okazję wynagrodzić to sobie zwiedzając Muzeum Narodowe a konkretnie wystawę „Chcemy być nowocześni”, czyli polski design w latach 1955-1968. Wystawa ta obrazowała jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, sztuce użytkowej i architekturze wnętrz. Znajdują się tam zarówno modele i prototypy mebli, jak i ich realizacje przemysłowe. Przedmioty te pochodzą ze zbiorów Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW. Dodatkowo ekspozycję wzbogacają plakaty z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Co więcej, podczas tej wizyty mogliśmy zmierzyć się ze sporą ilością znaczących obrazów, rzeźb, figur i wielu innych przedstawianych na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego.

Po dużej dawce sztuki udaliśmy się pieszo do galerii handlowej „Złote tarasy”, co dało okazję dla gimnazjalistów do „obkupienia się” w najrozmaitszych sklepach. Mieliśmy również czas na zjedzenie czegoś.

O 19;00 siedzieliśmy już w wygodnych fotelach ekskluzywnego Teatru Roma na musicalu „Les Miserabeles” zrealizowanego na podstawie powieści Victora Hugo „Nędznicy”. Spektakl trwał ponad 3 godziny, lecz nie zdążył znudzić podekscytowanej młodzieży i opieki.

Uważam, iż był na naprawdę fantastycznym poziomie, dopracowany w każdym detalu.

Zmęczenie dało się nam we znaki dopiero koło godziny 23. 00. Na szczęście po wyjściu z teatru od razu czekał na nas autokar, który na około 5.00 rano przetransportował nas z powrotem do Zakopanego. Podczas drogi powrotnej nie brakowało śmiechu, godziny kawałów, zwierzeń, a także śpiewania piosenek ze Śpiewnika Harcerskiego przez grupę wraz z przodującym głównym wokalistą wieczoru, Szymonem F.

NatPowiązane artykuły

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej

Francuskie zmagania

W piątek (08.10.10) w naszej szkole odbył się konkurs języka francuskiego. Po raz pierwszy francuski zagościł na długiej liście konkursów, jakie są u nas przeprowadzane. Udział w zmaganiach językowych wzięło aż piętnaścioro uczniów, z czego […]

Czytaj więcej

Wirtuozka fortepianu

W czwartek 14 maja godzinie o 13.00 w naszej szkole w Sali nr.16 odbył się koncert absolwentki naszej szkoły Anny Gluc.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content