ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Les Miserables” i Warszawa zimową porą

25.02.2011 gimnazjaliści POSA wyjechali do Warszawy. Głównym celem wycieczki był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Roma pt. „Les Miserables”.

W miniony piątek, o godzinie 04.20 nad ranem gimnazjum POSA ruszyło na podbój Warszawy zimową porą. Zbiórka przed szkołą o tak wczesnej porze niektórych uczniów „orzeźwiła”, innych zaś jeszcze bardziej zmęczyła. Po sprawdzeniu wynajętego autokaru przez policję młodzież wraz z opiekunami mogła zająć swoje miejsca. A także wybrać odpowiednie pozycje do spędzenia siedmiu godzin w tymże autokarze. Po 12.00 dotarliśmy do progów stolicy. Jako pierwsze mieliśmy w planie zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Niestety nie udało się tam wejść, z powodu braku miejsc w dysponowanym przez nas czasie. Natomiast mieliśmy okazję wynagrodzić to sobie zwiedzając Muzeum Narodowe a konkretnie wystawę „Chcemy być nowocześni”, czyli polski design w latach 1955-1968. Wystawa ta obrazowała jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, sztuce użytkowej i architekturze wnętrz. Znajdują się tam zarówno modele i prototypy mebli, jak i ich realizacje przemysłowe. Przedmioty te pochodzą ze zbiorów Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW. Dodatkowo ekspozycję wzbogacają plakaty z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Co więcej, podczas tej wizyty mogliśmy zmierzyć się ze sporą ilością znaczących obrazów, rzeźb, figur i wielu innych przedstawianych na stałej ekspozycji Muzeum Narodowego.

Po dużej dawce sztuki udaliśmy się pieszo do galerii handlowej „Złote tarasy”, co dało okazję dla gimnazjalistów do „obkupienia się” w najrozmaitszych sklepach. Mieliśmy również czas na zjedzenie czegoś.

O 19;00 siedzieliśmy już w wygodnych fotelach ekskluzywnego Teatru Roma na musicalu „Les Miserabeles” zrealizowanego na podstawie powieści Victora Hugo „Nędznicy”. Spektakl trwał ponad 3 godziny, lecz nie zdążył znudzić podekscytowanej młodzieży i opieki.

Uważam, iż był na naprawdę fantastycznym poziomie, dopracowany w każdym detalu.

Zmęczenie dało się nam we znaki dopiero koło godziny 23. 00. Na szczęście po wyjściu z teatru od razu czekał na nas autokar, który na około 5.00 rano przetransportował nas z powrotem do Zakopanego. Podczas drogi powrotnej nie brakowało śmiechu, godziny kawałów, zwierzeń, a także śpiewania piosenek ze Śpiewnika Harcerskiego przez grupę wraz z przodującym głównym wokalistą wieczoru, Szymonem F.

NatPowiązane artykuły

Artystyczny kiermasz

4 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zakopiańskich Mikołajkach. Podczas festynu dla wszystkich mieszkańców Zakopanego oferowali na swoim stoisku własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Impreza odbyła się na Dolnej Równi Krupowej.

Czytaj więcej

Karnawał w POSA

19 lutego o godzinie 12 w świetlicy szkolnej w Gimnazjum nr.2 odbył się, jak co roku,  tradycyjnie koncert karnawałowy klasy I. Każdy uczestnik przebrany był za pewną, tajemniczą postać, którą pan Cezary Wagner (prowadzący koncert) […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content