ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Lazurowe Wybrzeże – 2018

PROWANSJA – LAZUROWE WYBRZEŻE – MEDIOLAN       

Nicea, stolica Lazurowego Wybrzeża, miasta artystów, miliarderów i arystokracji. Spacer Promenadą Anglików  ze słynnymi hotelami-pałacami (Negresco i Meridien).

Cannes – miasta słynącego z festiwali, Alei Gwiazd i bulwaru la Croisette.

Grasse, które uznawane jest za światową stolicę perfum. To tutaj swoje siedziby mają m.in. 3 słynne wytwórnie: Fragonard, Galimard i Molinard. Wizyta w muzeum perfum. Spacer po starym mieście do  Katedry Notre Dame du Puy z XIII wieku o niezwykle surowym charakterze. Jego ściany zdobią 3 okazałe obrazy Rubensa oraz Fragonarda.

Antibes –  miejscowość po przeciwnej niż Nicea stronie Baie des Anges (Zatoka Aniołów). Tonące w kwiatach Antibes jest kwintesencją śródziemnomorskiego miasteczka z wąskimi brukowanymi uliczkami odchodzącymi od głównego placu. Najznamienitsi spośród wielu artystów, którzy upodobali sobie miasteczko to Pablo Picasso, Max Ernst i Nicolas de Staël. Atrakcje Antibes to przede wszystkim pełne uroku stare miasto z jego wąskimi uliczkami i ciasną zabudową oraz Marché Provençal czyli rynek prowansalski. Można tam kupić codziennie świeże owoce i warzywa, ryby, owoce morza, przyprawy i lokalne produkty. W pobliżu rynku jest kościół Niepokalanego Poczęcia NMP z XI w., a tuż obok Muzeum Picassa. Pablo Picasso przyjechał do Antibes w 1946 roku i przez 6 miesięcy mieszkał w zamku należącym w XVII w. do rodziny Grimaldi (stąd dawna nazwa Château Grimaldi) spokrewnionej z rodziną książęcą z Monako. W obiekcie jest teraz muzeum z 245 pracami sławnego artysty

Monaco – malownicze księstwo: pałac i ogrody książęce, katedra Św. Mikołaja, we wnętrzu której znajduje się grób księżnej Grace, port jachtowy,

Mediolan –  przejazd obok Porta Sempione – monumentalnego łuku tryumfalnego, przejście elegancką Via Dante do Duomo, niezwykłej 5-nawowej katedry, wspaniałego przykładu sztuki gotyckiej, spacer galerią Vittorio Emanuele II do najsłynniejszego budynku operowego świata La Scala.

 


Powiązane artykuły

Skip to content