ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Magia świąt w POSA, czyli ostatni dzień przed feriami świątecznymi

W końcu nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na jakiś czas zakończyła się nauka w szkole, aby odstąpić miejsca chwilom spędzonym w świątecznej atmosferze. Co roku czekamy z utęsknieniem na zbliżający się wolny czas od szkoły, pracy i oczywiście na prezenty! Tym razem w naszej szkole z okazji tego wspaniałego święta w środę, 22 grudnia, odbyły się wigilie klasowe, jasełka w wykonaniu klasy trzeciej i czwartej oraz konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę.

Cały dzień był pełen zabawnego oczekiwania i lekkiego podenerwowania wywołanego chęcią wygrania konkursu na wystrój klasy. Dzieciaki z trzeciej klasy już od rana miały próby do jasełek. Starały się jak najlepiej wszystkiego nauczyć, zapamiętać kolejność. Wszyscy bez wyjątku czekali na to, aż poranne lekcje się skończą, kiedy w końcu będzie można połączyć stoły i położyć na nie różne pyszności. Przed rozpoczęciem się wigilii klasowych komisja wybrana przez samorząd szkolny w składzie: Wiktoria Bryniczka, Maryna Stańczewska, Weronika Zawiła, Bronek Gębik, oraz górująca nad wszystkimi, Pani Renata Mrowca (nauczycielka plastyki) chodzili po klasach i oceniali je pod względem świątecznych dekoracji. W konkursie brały udział wszystkie klasy podstawówki i gimnazjum. Wyniki są jeszcze nieogłoszone, czekamy na nie z niecierpliwością.

Wreszcie przyszedł czas na przygotowania do zasiadania do stołów. Jedzenia było naprawdę dużo, a jeszcze milej było siedzieć w pięknie ozdobionych klasach i wszystkim naokoło życzyć samych pięknych rzeczy. Wigilie odbyły się w bardzo przyjemniej atmosferze świątecznej. W klasie II gimnazjum odbył się nawet, na prośbę Pana Gapskiego, mini koncert. Wykonawcami byli: Maciek Kiełpiński (fortepian) i Kasia Lassak, która popisała się także swoim pięknym głosem. Przy akompaniamencie pianina kolędy zaśpiewała także cała klasa. Wesołego nastroju przysporzyło także święto Patryka Początka, który właśnie w ten dzień obchodził swoje czternaste urodziny (jeszcze raz życzę mu wszystkiego najlepszego).

Na zakończenie tak wspaniałego dnia w Sali Koncertowej odbyły się Jasełka wykonane przez trzecią i czwartą klasę pod przewodnictwem Pani Liliany Florek. Przed rozpoczęciem przedstawienia orkiestra składająca się z uczniów szkoły podstawowej zagrała dwie kolędy „pod batutą” Cezarego Wagnera. Spektakl wypadł dzieciakom naprawdę świetnie i myślę, że wszystkim bardzo się podobało. Można było trochę się pośmiać, bo maluchy wykazały się, jak zwykle, nie tylko wielkimi talentami aktorskimi, ale także humorem. Jasełka uświetnione zostały kolędami m.in. przez Katarzynę Lassak i jej siostrę Anię, ale także przez wszystkie występujące dzieci. Uroczystość zakończyła się symbolicznym podzieleniem się opłatkiem ze wszystkimi zgromadzonymi na sali.

Zofia Walczewska, kl. II/gPowiązane artykuły

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Jestem Polakiem, bo tak mi się podoba

4 czerwca o godzinie 19.15 uczniowie klasy 7, 8 oraz 9  udali się do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na koncert patriotyczny pt. „Wyzwolone sny rzecz o nie-pospolitej” w reżyserii Andrzeja Bieniasa.

Czytaj więcej

Puls Pleneru 2016

Jak co roku, fakultet literacki z klasy IX podejmuje próbę przygotowywania telewizyjnych wiadomości plenerowych pt. „Puls Pleneru”. Oto, co powstało w tym roku w Jarosławcu:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content