ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mali przyjaciele

28 września na lekcji biologii z panią Pauliną Zimak-Piekarczyk, klasa druga gimnazjum miała okazję poznać życie, wygląd i zastosowanie żyworódek. Doświadczalna lekcja udała się, gdyż jeden z uczniów, Dominik Możdżeń hodujący osobiście  żyworódki, przyniósł je dla każdego uczestnika zajęć.

Dominik przyniósł w kubeczkach rozmnóżki żyworódek zebrane z brzegów liści. Służą one roślinie do rozmnażania bezpłciowego. Rozdał po jednej rozmnóżce każdemu z uczniów. Uczniowie wkleili je do zeszytu, by lepiej zapamiętać ich wygląd i najważniejsze informacje o tej roślinie.

Żyworódki to rośliny okrytonasienne, mające wielkie znaczenie w medycynie i lecznictwie.

Angelika Jurkowska


Powiązane artykuły

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

W galerii Marcina Rząsy

3 marca uczniowie z fakultetu plastycznego z kl. VIII i fakultetu literackiego z kl. VII odwiedzili gościnne progi Galerii Antoniego Rząsy. Po retrospektywnej wystawie Marcina Rząsy oprowadził uczniów sam artysta opowiadając o swoich inspiracjach.  (red)

Czytaj więcej

Czas próby

W czwartek (13.01.11) szóstoklasiści napisali swój pierwszy próbny test na zakończenie podstawówki. Do pisania zasiedli o godzinie 9.00 w sali lustrzanej. Mieli bardzo mało czasu, bo tylko godzinę. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że sprawdzian był […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content