ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. W sprawdzianie szóstoklasistów znalazło się wiele pytań i zadań związanych z tekstem dotyczącym XVIII wiecznego wybitnego matematyka Karola Gauss‘a. Jako dłuższą wypowiedź pisemną uczniowie mieli za zadnie napisać zaproszenie jak i opis znaczka pocztowego z portretem niemieckiego uczonego Guss’a. Szóstoklasiści twierdzą, że test należał do trudniejszych. Uważają, że próbny sprawdzian, jaki pisali, był łatwiejszy. Jednak wszyscy jesteśmy dobrej myśli i czekamy na wyniki.

Vicky


Powiązane artykuły

Świąteczne radio

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy VIII zapraszają na efekt swojej warsztatowej pracy podczas zajęć dziennikarskich. Posłuchajcie audycji radiowej w świątecznej odsłonie.

Czytaj więcej

Turyści na chwilę

W ubiegłym tygodniu, w ramach Wiedzy o regionie, rozpoczął się cykl wycieczek klas gimnazjalnych z panem Maciejem Pinkwartem, naszym wspaniałym nauczycielem literatury i WoRu, a także historykiem Zakopanego i autorem kilkunastu przewodników.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content