ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. W sprawdzianie szóstoklasistów znalazło się wiele pytań i zadań związanych z tekstem dotyczącym XVIII wiecznego wybitnego matematyka Karola Gauss‘a. Jako dłuższą wypowiedź pisemną uczniowie mieli za zadnie napisać zaproszenie jak i opis znaczka pocztowego z portretem niemieckiego uczonego Guss’a. Szóstoklasiści twierdzą, że test należał do trudniejszych. Uważają, że próbny sprawdzian, jaki pisali, był łatwiejszy. Jednak wszyscy jesteśmy dobrej myśli i czekamy na wyniki.

Vicky


Powiązane artykuły

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Wieczór upiorów

27 października w Sali koncertowej ZPSA odbył się halloween przygotowany przez klasę 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Sikorskiej i pani Magdy Łukasik.

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content