ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. W sprawdzianie szóstoklasistów znalazło się wiele pytań i zadań związanych z tekstem dotyczącym XVIII wiecznego wybitnego matematyka Karola Gauss‘a. Jako dłuższą wypowiedź pisemną uczniowie mieli za zadnie napisać zaproszenie jak i opis znaczka pocztowego z portretem niemieckiego uczonego Guss’a. Szóstoklasiści twierdzą, że test należał do trudniejszych. Uważają, że próbny sprawdzian, jaki pisali, był łatwiejszy. Jednak wszyscy jesteśmy dobrej myśli i czekamy na wyniki.

Vicky


Powiązane artykuły

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Czytaj więcej

Jedna nuta i wszystko gra

18.10.2017r. o godzinie 17:00, w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna klas od pierwszej do czwartej.

Czytaj więcej

Junior reporter: Klasa II i III wspominają plener w Sianożętach

Już 19 października spotkamy się na poplenerowym spotkaniu. Zanim pochwalimy się naszą pracą, garść wspomnień naszych najmłodszych.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content