ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Matematyka królową nauk…. Test szóstoklasistów.

We wtorek (05.04.11) w całej Polsce wszyscy uczniowie szóstych klas podstawowych napisali test sprawdzający ich wiedzę. O godzinie 9.00 również w naszej szkole szóstoklasiści zasiedli do testu. Tegorocznym tematem przewodnim była matematyka i jej historia. W sprawdzianie szóstoklasistów znalazło się wiele pytań i zadań związanych z tekstem dotyczącym XVIII wiecznego wybitnego matematyka Karola Gauss‘a. Jako dłuższą wypowiedź pisemną uczniowie mieli za zadnie napisać zaproszenie jak i opis znaczka pocztowego z portretem niemieckiego uczonego Guss’a. Szóstoklasiści twierdzą, że test należał do trudniejszych. Uważają, że próbny sprawdzian, jaki pisali, był łatwiejszy. Jednak wszyscy jesteśmy dobrej myśli i czekamy na wyniki.

Vicky


Powiązane artykuły

Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta

Jan Kanty Rogowski w kategorii seniorów i Aleksandra Łatak w kategorii juniorów zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA”. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród.

Czytaj więcej

30 lat minęło

27 maja 2022 roku w byłym budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji, odbyły się „Prezentacje artystyczne” z okazji jubileuszu 30 – lecia POSA.

Czytaj więcej

Nauczyciele też wagarują

20.03.15 klasy I i II gimnazjum wybrały się na wagary. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wybrały się na baseny do Białki razem z … wychowawcami.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content