ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mechaniczna poezja – z wizytą w zakopiańskiej bibliotece

21 listopada odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem „GĄBKA I LATAJĄCE TALERZE” KONTRA ROBOTY LEGO, czyli teoria i praktyka science fiction. Wszystkie dzieci mogły wysłuchać klasyki dziecięcej literatury oraz wziąć udział w warsztatach budowy i programowania klocków Lego.

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl warsztatów science fiction. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w projektowaniu robotów. Zajęcia poprowadzili: Pracownia Edukacyjna i Artystyczna Wild Child Anna Łukawiecka oraz grupa krakowskich inżynierów KreaTech. Ich największą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na prowadzonych przez nich zajęciach.

Młodzież podzielona była na dwie grupy jedna mogła walczyć a druga oglądać i bawić się jak skonstruowane nowe modele robotów się poruszały.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak to jest walczyć na prawdziwe mechaniczne roboty. W parach siedzieli przed komputerami sterując roboty by walczyły „na śmierć i życie”. Każdy bardzo dobrze się bawił. Na koniec dzieci mogły same zaprojektować i zrobić własne roboty. Wszyscy mali inżynierowie wychodzili z nową wiedzą i wielkim uśmiechem. Kolejne spotkania z cyklu „Czwartki Literackie dla Dzieci” zaplanowano na 12 grudnia. Odbędzie się spotkanie „O, choinka! czyli kilka sposobów na święta”. W programie warsztaty ozdób choinkowych, wspólne ubieranie choinki, a także czytanie bajki „Zdarzyło się Boże Narodzenie”.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

Dowartościować siebie

Niedawno skończyły się tegoroczne rekolekcje. Codziennie od poniedziałku (28 marca) do środy (30 marca) klasy 4-8 maszerowały do Kościoła św. Krzyża, by zaczerpnąć duchowych refleksji.

Czytaj więcej

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Czytaj więcej

Młodzi poeci odberali nagrody

W piątek, 22.10.2010 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Wiktoria Zawiła z klasy III gimnazjum pojechały wraz ze swoimi rodzicami odebrać nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy „Lipa”. Nagrody w tym roku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content