ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mechaniczna poezja – z wizytą w zakopiańskiej bibliotece

21 listopada odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem „GĄBKA I LATAJĄCE TALERZE” KONTRA ROBOTY LEGO, czyli teoria i praktyka science fiction. Wszystkie dzieci mogły wysłuchać klasyki dziecięcej literatury oraz wziąć udział w warsztatach budowy i programowania klocków Lego.

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl warsztatów science fiction. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w projektowaniu robotów. Zajęcia poprowadzili: Pracownia Edukacyjna i Artystyczna Wild Child Anna Łukawiecka oraz grupa krakowskich inżynierów KreaTech. Ich największą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na prowadzonych przez nich zajęciach.

Młodzież podzielona była na dwie grupy jedna mogła walczyć a druga oglądać i bawić się jak skonstruowane nowe modele robotów się poruszały.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak to jest walczyć na prawdziwe mechaniczne roboty. W parach siedzieli przed komputerami sterując roboty by walczyły „na śmierć i życie”. Każdy bardzo dobrze się bawił. Na koniec dzieci mogły same zaprojektować i zrobić własne roboty. Wszyscy mali inżynierowie wychodzili z nową wiedzą i wielkim uśmiechem. Kolejne spotkania z cyklu „Czwartki Literackie dla Dzieci” zaplanowano na 12 grudnia. Odbędzie się spotkanie „O, choinka! czyli kilka sposobów na święta”. W programie warsztaty ozdób choinkowych, wspólne ubieranie choinki, a także czytanie bajki „Zdarzyło się Boże Narodzenie”.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

Dęciaki na scenie

W czwartek, 10 kwietnia odbyła się Audycja Wiosenna w wykonaniu sekcji instrumentów dętych w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie POSA oraz szkoły muzycznej. Koncert poprowadził Piotr Bednarczyk, który również przygotował uczniów grających na trąbce. Pan […]

Czytaj więcej

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa. Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Czytaj więcej

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content