ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mechaniczna poezja – z wizytą w zakopiańskiej bibliotece

21 listopada odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem „GĄBKA I LATAJĄCE TALERZE” KONTRA ROBOTY LEGO, czyli teoria i praktyka science fiction. Wszystkie dzieci mogły wysłuchać klasyki dziecięcej literatury oraz wziąć udział w warsztatach budowy i programowania klocków Lego.

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła cykl warsztatów science fiction. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w projektowaniu robotów. Zajęcia poprowadzili: Pracownia Edukacyjna i Artystyczna Wild Child Anna Łukawiecka oraz grupa krakowskich inżynierów KreaTech. Ich największą pasją są nowoczesne technologie związane z grafiką i robotyką. W ciekawy i nowatorski sposób przekazują zdobytą wiedzę młodym pokoleniom na prowadzonych przez nich zajęciach.

Młodzież podzielona była na dwie grupy jedna mogła walczyć a druga oglądać i bawić się jak skonstruowane nowe modele robotów się poruszały.

Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak to jest walczyć na prawdziwe mechaniczne roboty. W parach siedzieli przed komputerami sterując roboty by walczyły „na śmierć i życie”. Każdy bardzo dobrze się bawił. Na koniec dzieci mogły same zaprojektować i zrobić własne roboty. Wszyscy mali inżynierowie wychodzili z nową wiedzą i wielkim uśmiechem. Kolejne spotkania z cyklu „Czwartki Literackie dla Dzieci” zaplanowano na 12 grudnia. Odbędzie się spotkanie „O, choinka! czyli kilka sposobów na święta”. W programie warsztaty ozdób choinkowych, wspólne ubieranie choinki, a także czytanie bajki „Zdarzyło się Boże Narodzenie”.

Stefania Mitan-Abel


Powiązane artykuły

Badmintonowe artystki

23 listopada dwie uczennice gimnazjum: Aleksandra Banak i Klaudia Wiśniowska zajęły 9 miejsce w wojewódzkich zawodach badmintona.

Czytaj więcej

Biegnij z Żabą

Mimo wycieczek, które się ostatnio odbyły nasi szkolni sportowcy nie pozwolili sobie na odpoczynek. Uczniowie chętnie zaczynają poranek od małej rozgrzewki. W słońce czy w deszcz, od poniedziałku do piątku wraz z panem Żabą biegamy […]

Czytaj więcej

Włączmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ruszyły przygotowania  do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W Zespole Szkół Hotelarsko -Turystycznych w Zakopanem działa sztab Orkiestry. Szefowa sztabu przesyła informacje dotyczące możliwości włączenia się do akcji:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content