ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Mistrzowie slamu 2015

Bronek Gębik został zwycięzcą tegorocznego slamu poetyckiego. Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty poetyckie zakończone turniejem słowa mówionego.

Od 3-4 grudnia w szkole artystycznej odbywały się warsztaty slamu poetyckiego prowadzone przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego w trzech klasach gimnazjum. Uczniowie na zajęciach tworzyli wiersze, listy, opowiadania i mieli do wykonania wiele śmiesznych, ciekawych zadań. Efekt tych spotkań mogliśmy obejrzeć 4 grudnia w Sali Koncertowej, gdzie odbył się SLAM. Konkurs wygrał uczeń klasy 3 gimnazjum, Bronek Gębik, natomiast drugie miejsce zajęła Ola Banak, uczennica klasy 2 gimnazjum.

W tym roku udział w warsztatach wzięli niemal wszyscy uczniowie gimnazjum, jednak do samego finału zgłosiło się 12 osób. Na początku Wojtek i Grzegorz wyjaśnili, po krótce, czym jest SLAM i przedstawili zasady oceniania poszczególnych uczestników. Wybrali 5 chętnych osób z publiczności, których zadaniem było ocenianie prezentowanych tekstów za pomocą dużych kartek z cyframi od 1 do 10. Uczniowie prezentowali wiersze rymowane, wiersze białe, listy miłosne a także opowiadania. Cały konkurs podzielony był na 3 tury, z czego w pierwszej występowali wszyscy uczestnicy, w drugiej tylko cztery osoby, a finałem był pojedynek dwóch najlepszych osób. Kolejność występów była losowa tzn. publiczność losowała karteczki z imionami uczestników. W półfinale każdy z siedzących na publiczności otrzymał biało-czerwoną kartkę. Każdemu z uczestników przydzielono dany kolor. Uczniowie występowali parami i z każdej pary publiczność wybierała najlepszy wiersz za pomocą podniesienia kartki o danym kolorze. W trzecim etapie głosowanie odbywało się na tej samej zasadzie.

W finale zmierzyli się ze sobą Ola Banak i Bronek Gębik. SLAM 2015 wygrał Bronek i to on otrzymał nagrodę w postaci bonu do Empiku za 200 zł. Ola otrzymała także bon do Empiku w wysokości 100 zł. Nagrody ufundowała Rada Rodziców POSA.

Oto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

Klaudia Wiśniowska( kl.1 gimnazjum)

Ola Banak( kl.2 gimnazjum)

Karolina Fedorowicz(kl. 2 gimnazjum)

Ania Grzegorczyk(kl. 2 gimnazjum)

Angelika Jurkowska( kl. 2 gimnazjum)

Julka Koperska( kl. 2 gimnazjum)

Basia Malik( kl. 2 gimnazjum)

Szymon Marchewka( kl.2 gimnazjum)

Aga Utracka( kl.2 gimnazjum)

Bronek Gębik( kl.3 gimnazjum)

Jan Kudasik( kl.3 gimnazjum)

Natalia Paluch( kl.3 gimnazjum)

Do drugiego etapu z największą liczbą punktów przeszli:

Klaudia Wiśniowska(23 pkt)

Ola Banak(26 pkt)

Jan Kudasik(27 pkt)

Bronek Gębik(28 pkt)

AngelikaPowiązane artykuły

Dowartościować siebie

Niedawno skończyły się tegoroczne rekolekcje. Codziennie od poniedziałku (28 marca) do środy (30 marca) klasy 4-8 maszerowały do Kościoła św. Krzyża, by zaczerpnąć duchowych refleksji.

Czytaj więcej

Kulig z nocną panoramą Zakopanego w tle

W piątek, 15 lutego klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią skorzystała z uroków tegorocznej zimy i wybrała się na kulig. Wyprawa odbyła się wieczorową porą, więc dodatkową atrakcją były pochodnie oświetlające sanie  i piękne widoki […]

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym

Do 30 kwietnia można oddawać prace w dwóch szkolnych konkursach: plastycznym i fotograficznym. Zachęcamy wszystkich do udziału, także rodziców i nauczycieli, którym wyznaczono oddzielną kategorię w konkursie fotograficznym. Poniżej regulaminy obu konkursów: Wielki Konkurs Plastyczny […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content