ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Młodzi artyści

W poniedziałek 14 marca, w naszej szkole odbyła się audycja instrumentów strunowych. O godzinie 17.00 w sali koncertowej ZPSA zgromadzili się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Artyści zaprezentowali nam po jednym z utworów, które przygotowali w tym roku szkolnym, pod nadzorem nauczycieli takich jak: pan Cezary Wagner, pan Stanisław Lubowicz, pan Krzysztof Sadłowski, pani Zofia Ziach, pani Ilona Latocha-Dylewska, pani Grażyna Knapik-Dąbrowska oraz pani Teresa Piwowarczyk. Wykonali dzieła najwybitniejszych kompozytorów min. J.S.Bacha, W.A.Mozarta, G.F.Haendla itp.

Jak większość z nas, uczniowie delikatnie się stresowali przed wyjściem na scenę, jednak pomimo nerwów doskonale sobie poradzili. Dzieci były dzielnie wspierane przez zgromadzonych na sali, a wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni poziomem reprezentowanym przez młodych artystów.

Zuzanna Zarycka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Następcy Witkacego?

Klasa IV wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Warek-Leks zajęła się tym razem sztuką. Uczniowie odwiedzili Galerię Sztuki w willi Oksza, gdzie zobaczyli wystawę portretów i fotografii autorstwa St. I. Witkiewicza i zapoznali się z zasadami […]

Czytaj więcej

Poezja i śmieszna, i straszna

Cykl tegorocznych pokazów teatralnych zakończyła grupa uczniów przygotowywana pod kierunkiem Marka Wrony. Na deskach Kawiarni Teatru Witkacego wystąpili uczniowie klasy V i VI. Był to spektakl, można by rzec poetycki, udowadniający przede wszystkim, że poezja […]

Czytaj więcej

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content