ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Młodzi poeci odberali nagrody

W piątek, 22.10.2010 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Wiktoria Zawiła z klasy III gimnazjum pojechały wraz ze swoimi rodzicami odebrać nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy „Lipa”. Nagrody w tym roku zdobyli również Maciej Kiełpiński i Ewa Utracka z klasy II gimnazjum naszej szkoły, jednak nie mogli dojechać do Bielska-Białej, gdzie odbywała się uroczystość. W ich imieniu drobne upominki odebrał przewodniczący Rady Rodziców POSA, pan Wojciech Zawiła. Ceremonia przebiegła bardzo zgrabnie. Rozpoczęło się od uroczystego przeczytania wybranych prac poetów w interpretacji aktorów z teatru w Bielsku-Białej, następnie nagrody laureatom rozdawali poeci: Jan Picheta i Tomasz Jastrun. Po oficjalnym spotkaniu i obiedzie odbyły się warsztaty literackie dla laureatów z wspomnianymi powyżej pisarzami. Opowiadali oni ciekawe historie, podpisywali swoje tomiki poezji, które każdy dostał jako nagrodę, ale także rozmawiali z osobna ze wszystkimi młodymi artystami, dając wskazówki do dalszej pracy twórczej. Po warsztatach uroczystość dobiegła końca. Zadowoleni i wyczerpani laureaci wyruszyli w powrotną podróż do swoich rodzinnych miast i domów z nadzieją, że spotkają się za rok.

Aleksandra Chrobak, kl. III/g


Powiązane artykuły

BURGEROWE SZALEŃSTWO

W ostatnich miesiącach w stołówce naszej szkoły pojawił się nowy, kochany przez uczniów przysmak, hamburgery! Bułki nadziewane kotletami drobiowymi, ogórkami, sałatą i ketchupem zyskały wielką popularność wśród uczniów ze wszystkich klas. Jako, że przerwy między […]

Czytaj więcej

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content