ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Młodzi poeci odberali nagrody

W piątek, 22.10.2010 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Wiktoria Zawiła z klasy III gimnazjum pojechały wraz ze swoimi rodzicami odebrać nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy „Lipa”. Nagrody w tym roku zdobyli również Maciej Kiełpiński i Ewa Utracka z klasy II gimnazjum naszej szkoły, jednak nie mogli dojechać do Bielska-Białej, gdzie odbywała się uroczystość. W ich imieniu drobne upominki odebrał przewodniczący Rady Rodziców POSA, pan Wojciech Zawiła. Ceremonia przebiegła bardzo zgrabnie. Rozpoczęło się od uroczystego przeczytania wybranych prac poetów w interpretacji aktorów z teatru w Bielsku-Białej, następnie nagrody laureatom rozdawali poeci: Jan Picheta i Tomasz Jastrun. Po oficjalnym spotkaniu i obiedzie odbyły się warsztaty literackie dla laureatów z wspomnianymi powyżej pisarzami. Opowiadali oni ciekawe historie, podpisywali swoje tomiki poezji, które każdy dostał jako nagrodę, ale także rozmawiali z osobna ze wszystkimi młodymi artystami, dając wskazówki do dalszej pracy twórczej. Po warsztatach uroczystość dobiegła końca. Zadowoleni i wyczerpani laureaci wyruszyli w powrotną podróż do swoich rodzinnych miast i domów z nadzieją, że spotkają się za rok.

Aleksandra Chrobak, kl. III/g


Powiązane artykuły

Życie dworskie z bliska

Jak się żyło na dworskim zamku? To już wiedzą nasi najmłodsi:) Klasa II i III odwiedziły bowiem Kraków.

Czytaj więcej

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA. O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening […]

Czytaj więcej

Trupa pana Dropsa. Premiera spektaklu online.

Nadrabiamy jeszcze zaległości z czasów nauki zdalnej. Kilka dni temu, podczas pokazu poplenerowego premierę miał spektakl teatralny pt. „Trupa pana Dropsa” przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora przez zeszłoroczną klasę VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content