ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Muzyczno-językowy show

03.02.2018r., w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej „POSA Music Show”. Grand Prix całego konkursu otrzymał Franciszek Budz z klasy III. Zwycięzcami tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach zostali: Amelia Wojtyczko, Zofia Wojtyczko i Mieszko Serwatowicz w grupie klas I-III, w IV-VI Barbara Kowalska, a w klasach VII-IX nie przyznano pierwszego miejsca a miejsce drugie otrzymały dziewczyny z klasy IX. W kategorii „grupy rodzinno-mieszane” na najwyższym podium stanęli Franek, Olga i Bronek Gębikowie.

Organizatorkami imprezy były pani Magda Łukasik i pani Karolina Sikorska a pomagała im klasa IX.

W jury zasiadały: p. Justyna Jasiorkowska, p. Ewa Czerwieniec oraz p. Karolina Sikorska.

Uczestnicy w tym roku wybrali bardzo trudny repertuar. Jury wykonania młodych artystów oceniało przede wszystkim pod kąte

m języka angielskiego, ale ważne też było wrażenie artystyczne i poziom muzyczny. W klasach I-III najlepiej poradził sobie zespół: Amelia Wojtyczko, Zofia Wojtyczko i Mieszko Serwatowicz. Drugie miejsce zdobyła Zofia Styrczula, a trzecie Helena Sułek. Wszyscy z klasy IIII. Wyróżnienia przyznano Ali Bobak, Oliwce Pyzik i Roksanie Lis z klasy I.

Pierwsze miejsce w klasach IV-VI otrzymała Barbara Kowalska z kl. IV, drugie – Ola Bulas z klasy VI, a trzecie Jan Kanty Rogowski z klasy V.

W klasach VII- IX jury zdecydowało nie przyznawać pierwszego miejsca. Drugie otrzymały dziewczyny z klasy IX. Trzecie miejsce należało do Pauliny Sochy z klasy IX.

W tym roku pojawiła się nowa kategoria nazwana „rodzinno-mieszana”. Mogli w niej wystartować uczniowie śpiewający wspólnie z członkami rodziny.

Pierwsze miejsce zajęli Franek, Olga i Bronek Gębik. Warto dodać, że Olga jak i Bronek są absolwentami naszej szkoły i również kiedyś, jako uczniowie brali udział w tym konkursie. Drugie miejsce otrzymał duet Wandy i Teresy Wierzejskich. Trzecie miejsce otrzymali Antek, Hania i Helena Cukier, a wyróżnienie Maja i Jagoda Krupa.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Natomiast nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas „Topików”.

Oczywiście oprócz występów, klasa IX zorganizowała różne gry i konkursy związane z zagranicznymi piosenkami.

Sandra Ślusarz


Powiązane artykuły

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone […]

Czytaj więcej

Nowy sposób na kartkówki

23 listopada na lekcji chemii z klasą VIII, pani Paulina Zimak-Piekarczyk zastosowała nowy, multimedialny sposób kartkówki.

Czytaj więcej

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content