ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Muzyka patrona na 70-lecie

8 lutego, w hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w sali im. Marszałka J. Piłsudskiego odbył się koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie PSM, ale także uczniowie POSA .

W pierwszej kolejności wystąpili soliści, potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której Pan Maciej Pinkwart opowiedział jakim człowiekiem był patron szkoły muzycznej, Mieczysław Karłowicz. Na koniec wystąpiła orkiestra wraz z solistką , Pauliną Martini, która zaśpiewała kilka pieśni kompozytora. Jako, że cały koncert był poświęcony patronowi szkoły wykonywane utwory były tylko jego autorstwa.

tekst i fot. Ania


Powiązane artykuły

Nosal pełen artystów

05.03 2014 r. na narciarskim stoku Nosalu w Zakopanem odbyły się coroczne zawody Artystów na nartach i snowboardzie z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W konkurencjach mogli startować nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Na […]

Czytaj więcej

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej

Wiosenny plener w zimowej aurze

Od 19 do 21 kwietnia klasy Iv, V i VI wybrały się na trzydniowy plener do Krynicy Zdrój. Mieszkali tam w pensjonacie „Prometówka”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content