ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Muzyka patrona na 70-lecie

8 lutego, w hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w sali im. Marszałka J. Piłsudskiego odbył się koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie PSM, ale także uczniowie POSA .

W pierwszej kolejności wystąpili soliści, potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której Pan Maciej Pinkwart opowiedział jakim człowiekiem był patron szkoły muzycznej, Mieczysław Karłowicz. Na koniec wystąpiła orkiestra wraz z solistką , Pauliną Martini, która zaśpiewała kilka pieśni kompozytora. Jako, że cały koncert był poświęcony patronowi szkoły wykonywane utwory były tylko jego autorstwa.

tekst i fot. Ania


Powiązane artykuły

Łyżwiarskie złoto dla Antka

Antoni Bernatowicz z IX klasy naszej szkoły zdobył pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zakopiańskiej Ligii Łyżwiarskiej, w kategorii chłopców rocznik 2002-2004. Wśród dziewcząt najwyższą pozycję osiągnęła Klaudia Wiśniowska zdobywając IV miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik […]

Czytaj więcej

Dowartościować siebie

Niedawno skończyły się tegoroczne rekolekcje. Codziennie od poniedziałku (28 marca) do środy (30 marca) klasy 4-8 maszerowały do Kościoła św. Krzyża, by zaczerpnąć duchowych refleksji.

Czytaj więcej

Przedplenerowe spotkanie

Spotkanie dla rodziców w sprawie pleneru wrześniowego odbędzie się 29 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content