ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Muzyka patrona na 70-lecie

8 lutego, w hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w sali im. Marszałka J. Piłsudskiego odbył się koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie PSM, ale także uczniowie POSA .

W pierwszej kolejności wystąpili soliści, potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której Pan Maciej Pinkwart opowiedział jakim człowiekiem był patron szkoły muzycznej, Mieczysław Karłowicz. Na koniec wystąpiła orkiestra wraz z solistką , Pauliną Martini, która zaśpiewała kilka pieśni kompozytora. Jako, że cały koncert był poświęcony patronowi szkoły wykonywane utwory były tylko jego autorstwa.

tekst i fot. Ania


Powiązane artykuły

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

Koncertowe spotkanie z Mikołajem

W piątek 06. 12. 2013 r w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się Mikołajkowy koncert pierwszoklasistów.

Czytaj więcej

Muzyczne wakacje i nagranie płyty

5 października „Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprosiła na koncert uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych pod kierunkiem pani  Pauliny Martini.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content