ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Muzyka patrona na 70-lecie

8 lutego, w hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w sali im. Marszałka J. Piłsudskiego odbył się koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie PSM, ale także uczniowie POSA .

W pierwszej kolejności wystąpili soliści, potem nastąpiła krótka przerwa, podczas której Pan Maciej Pinkwart opowiedział jakim człowiekiem był patron szkoły muzycznej, Mieczysław Karłowicz. Na koniec wystąpiła orkiestra wraz z solistką , Pauliną Martini, która zaśpiewała kilka pieśni kompozytora. Jako, że cały koncert był poświęcony patronowi szkoły wykonywane utwory były tylko jego autorstwa.

tekst i fot. Ania


Powiązane artykuły

Poruszające spotkanie z historią

5.11. 2013r klasy IV-IV z naszej najwspanialszej na świecie szkoły były  na wyjeździe edukacyjnym  w Krakowie. Wszyscy uczestnicy zwiedzali razem Muzeum Lotnictwa, ale później podzielili się na dwie grupy: klasa VI miała zajęcia edukacyjne w […]

Czytaj więcej

Charytatywnie na święta

8 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w kiermaszu świątecznym na Placu Niepodległości w Zakopanem, sprzedając tam własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Wszystkim przyświecały cele charytatywne. Kiermasz organizował Urząd Miasta.

Czytaj więcej

Artystyczny Ojców

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, od 14-16 kwietnia odbył się plener artystyczny klas IV – VI. W tym roku starsi juniorzy szkoły artystycznej odwiedzili Ojców. Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych i zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Lidię […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content